tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Święta z choinką

Niebawem Święta Bożego Narodzenia – święta, które w naszej tradycji zajmują szczególne miejsce. Dla większości z nas ich nieodzownym symbolem jest choinka

Dużą rolę w tworzeniu świątecznej atmosfery odgrywa wystrój mieszkania. Prawie we wszystkich domach króluje pięknie przystrojona choinka, gdyż bez niej nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. A choinka to przecież najpopularniejszy symbol tych świąt, chociaż strojenie drzewka to jedna z najmłodszych tradycji wigilijnych. Przywędrowała do nas z Niemiec.
Za kilka dni w większości domów znów zabłysną choinkowe światełka. Wiele rodzin to właśnie w dzień wigilii ubiera świąteczne drzewko. Do świąt mamy jeszcze trochę czasu, żeby zdecydować jakie drzewko sztuczne czy prawdziwe będzie ozdobą naszego domu. Wśród nabywców najbardziej popularne są tradycyjne, sztuczne choinki, w kolorze zielonym. One raz zakupione mogą nam służyć przez kilka lat. Ich ceny wahają się od 10 do nawet 300 zł. Cena zależy głównie od wielkości drzewka. Na rynku pojawiły się też choinki różnobarwne. Do wyboru, do koloru. Oprócz zielonych pojawiają się barwione na biało, różowo. Klienci kupują najczęściej zielone, choć zdarza się, iż nabywają białe i czarne. Na niektórych choinkach widać, jakby je przyprószył śnieg, oczywiście sztuczny. Niektóre są udekorowane szyszkami.
Materiał, z którego robi się sztuczne choinki jest ten sam od wielu lat. Pojawiają się jednak, pewne nowości w postaci drzewek światłowodowych, świecących czy ekologicznych, wykonanych z sizalu. Niektórzy promują rodzimą produkcję, sprzedając tylko i wyłącznie drzewka wyrabiane w Polsce. Dla bardziej wymagających i posiadających większą ilość gotówki klientów przygotowane są choinki ozdobione limitowanymi seriami bombek. Klienci wybierają różne barwy przybrań choinki, dlatego można spotkać takie w kolorach: złotym, fioletowym, czy białym. W większości sklepów widać, jak na razie więcej oglądających, niż kupujących. Zdaniem sprzedających, na decyzje o zakupie sztucznej choinki jest, jeszcze za wcześnie. Klienci decydują się na zakup w ostatniej chwili.
Wiele osób decyduje się coraz częściej także na świeże drzewko. Można je kupić w Opocznie, niedaleko targu. Decydując się na żywą choinkę należy wziąć pod uwagę fakt, że źle toleruje ona centralne ogrzewanie. Drzewko najlepiej znosi chłodne pomieszczenie i ustawienie w miarę możliwości z dala od grzejnika. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, by świeże drzewko miało giętkie sztywne igły, nie opadające przy potrząsaniu nim. Jak długo drzewko będzie nam służyć zależy też od gatunku. Z reguły tańszy świerk wytrzyma znacznie krócej niż droższa jodła. Dodatkowym atutem żywej choinki jest niepowtarzalny zapach roznoszący się po całym domu. Jeżeli kupimy drzewko w doniczce to po świętach, ten kto ma taką możliwość, będzie mógł je wsadzić do ogrodu i dłużej się nim cieszyć.


erg   
W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »