tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Kończy się zwrot podatku VAT na materiały budowlane


Osoby, które zamierzają remontować lub modernizować swoje domy lub mieszkania powinny się pospieszyć. Prawdopodobnie z końcem tego roku zostanie zniesiony przywilej zwrotu podatku VAT na materiały budowlane.
Właściciele nieruchomości od kilku lat korzystają z przysługującej im ulgi podatkowej. Dzięki temu mogą się starać o zwrot podatku VAT naliczony przy zakupie niektórych materiałów budowlanych, wykorzystywanych przy budowie domu lub remoncie mieszkania. Lista tych materiałów jest dostępna w urzędach skarbowych lub na portalach budowlanych.
Ale z końcem 2013 r. ta ulga stanie się historią, bo przygotowany został projekt ustawy znoszący ten przywilej. Oznacza to, że inwestorzy powinni przyspieszyć wszelkie prace budowlano?remontowe lub też dokonać zakupu artykułów budowlanych do końca tego roku.
Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przesługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont lub modernizację domu lub mieszkania, a także przystosowanie na cele mieszkalne pomieszczeń lub obiektu pełniących wcześniej inne funkcje użytkowe lub gospodarcze.
To ostatni dzwonek na odpis podatku i radzimy to wykorzystać.


Czesław J. Dudziński   
W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »