tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Płytki ceramiczne z Internetu

Sprzedaż płytek ceramicznych przez Internet rozwija się błyskawicznie. Nowe sklepy internetowe powstają jak grzyby po deszczu. Jest to nie tylko konkurencja dla tradycyjnych sklepów, ale również duża wygoda dla klientów. Im więcej sklepów internetowych, tym większa konkurencyjność pomiędzy nimi, a co za tym idzie większa korzyść dla klienta. Chociaż czasem może to stanowić utrudnienie, bo ciężko mu dokonać wyboru. Pamiętać trzeba, że są również klienci, którzy do zakupów przez Internet podchodzą nadal bardzo sceptycznie i zdecydowanie wolą tradycyjną formę kupowania. Wynika to z poczucia bezpieczeństwa. Konsument zobaczył produkt i ma takie poczucie, że wie co kupuje. W praktyce nie zawsze tak jest, ponieważ nie wszyscy sprzedawcy przekazują klientom wystarczającą wiedzę na temat produktu. Sprzedawcy robią to świadomie, bo muszą sprzedać produkt albo nieświadomie, bo sami nie mają wystarczającej wiedzy na temat sprzedawanych wyrobów. Skutkuje to w późniejszym czasie problemami z montażem i użytkowaniem, a stąd już prosta droga do reklamacji.
Opoczyńscy dilerzy plytek ceramicznych prowadzą siedemnaście sklepow internetowych. Jak pokazuje praktyka jest to doskonałe narzędzie do prezentacji płytek ceramicznych. Można, wchodząc na strony sklepów, zobaczyć pojedyncze płytki, całe aranżacje a w niektórych przypadkach nawet zamówić projekt pomieszczenia on–line. Należy podać wymiary, wybrać płytki podłogowe i/lub ścienne i zatwierdzić projekt do realizacji. Po opracowaniu przez projektanta pocztą elektroniczną otrzymujemy wstępną wizualizację pomieszczenia. Jest to znaczna pomoc klientowi. Sklepy internetowe oferują: sprzedaż detaliczną i hurtową, obsługę inwestycji, zakupy na raty, promocje, wyprzedaże, realizacje zamówień (transport i dostawa) za pomocą specjalnych centrów logistycznych, firm kurierskich, odbiór osobisty, komputerowe projektowanie pomieszczeń, ceramikę sanitarną, wyposażenie łazienek i kuchni, chemię budowlaną, meble łazienkowe i wiele innych produktów.

Jak kupić płytki przez Internet?
Kupując płytki w sklepie internetowym należy wybrać interesujące nas płytki ceramiczne ścienne, podłogowe, dekoracje, podać ilość poszczególnego asortymentu (metry kwadratowe lub sztuki), dokonać zamówienia, wybrać sposób dostawy i zapłaty. Ale kierujmy się rozsądkiem! Należy mieć świadomość, że ekran monitora ma ograniczoną możliwość odwzorowania rzeczywistego wyglądu płytki. Nie jest możliwe wierne oddanie struktury płytki oraz stopnia jej wybłyszczenia czy wypolerowania.
Należy szczególną uwagę zwrócić na odcień płytek oraz w przypadku płytek podłogowych na ich kalibrację (zakresy wymiarowe). Podczas odbioru dostarczonej przesyłki należy sprawdzić: ilość zamawianego towaru, zgodność odcienia całej partii, zgodność kalibracji i zwrócić uwagę czy nie występują uszkodzenia całych palet lub pojedynczych opakowań z płytkami.
Oprócz typowych sklepów internetowych płytki ceramiczne można kupić również poprzez inne serwisy internetowe. Dystrybutorzy działający na polskim rynku płytek ceramicznych nie pozostają w tyle i również wprowadzają usługę sprzedaży płytek przy pomocy Internetu. Niewątpliwe jest to bardzo wygodny sposób robienia zakupów. Należy jednak dokonywać świadomego wyboru produktów i przestrzegać wymienionych już wcześniej zasad.
mgr inż. Bogumił Predoń

W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »