tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

26 lutego pozdrawiamy blondynki

Nie wiadomo kto i dlaczego po raz pierwszy zaproponował, by dzień 26 lutego poświęcony został blondynkom; faktem jest jednak, że w wielu kalendarzach świąt nietypowych pod tą datą widnieje Dzień Pozdrawiania Blondynek. Poszukiwania w internecie nie przyniosły spodziewanego rezultatu, bowiem na hasło „blondynka” wyszukiwarka natychmiast znajdowała setki tysięcy linków, z czego większość prowadziła do dowcipów o blondynkach.
Niewiele pozycji traktowało blondynki serio i z zachowaniem dystansu. W Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru czytamy:

Blondynka - kobieta o jasnej barwie włosów, duszą lub ciałem, we wczesnej fazie rozwoju intelektualnego. Z powodu swojej barwy włosów najczęściej jest przedmiotem żartów, które są głupie, żeby szatynki je zrozumiały oraz krótkie, aby mężczyźni byli w stanie je zapamiętać. I to jest jeden z nielicznych poważnych tekstów na temat blondynek. Częściej opowiada się o nich tysiące złośliwych dowcipów. Ta fala narosła w poprzednim dziesięcioleciu, gdy na ekranach królowała Pamela Anderson. Plastikowa blondyna z wydatnym biustem i ustami oraz niespecjalnie widocznymi walorami umysłu stała się symbolem głupoty i naiwności.
Dzień Pozdrawiania Blondynek Nonsensopedia proponuje świętować w lutym między Dniem Walki z Depresją a Dniem Niedźwiedzia Polarnego. Inne kalendarze tego typu proponują w tym samym terminie obchodzić również Dzień Dinozaura. Interesujące towarzystwo, prawda?
Dlaczego właśnie blondynkom należy poświęcić więcej względów? „Nowa Trybuna Opolska” w ostatnim styczniowym numerze zamieściła reportaż pod alarmującym tytułem: „Blondynki na wymarciu. W ostatnim ćwierćwieczu liczba blondynek na świecie zmalała o połowę!”. Czytamy w nim m.in., że naturalne blondynki podzielić mogą los dinozaurów, bo odpowiedzialny za ten kolor włosów gen jest genem recesywnym. Oznacza to, że jeśli choć jedno z rodziców jest ciemnowłose, to i taki potomek narodzi się parze. Kilka lat temu świat obiegła wiadomość - podała ją między innymi CNN - że blondynki (blondyni też) ostatecznie wyginą w 2200 roku. Parę dni później Światowa Organizacja Zdrowia, która była źródłem tej rewelacji, wycofała się z niej jak niepyszna.
Ziarno niepokoju o los blondynek zostało jednak zasiane. Może właśnie dlatego ustanowiony został dzień podtrzymujący je na duchu? One same przeszły też do kontrataku. Wystarczy zajrzeć na stronę www.zemstablondynek.webpark.pl, by przekonać się, jak groźne mogą być one w walce o swoje dobre imię. Ostrzeżenie przed kliknięciem: „Ta strona to zemsta kobiet za kawały o blondynkach. Faceci wchodzą tu na własną odpowiedzialność!” Weszliśmy…
Oto próbki feministycznych dowcipów z tego portalu:
* Blondynka modli się do Pana Boga: „Panie Boże, spraw bym była jeszcze większą idiotką niż jestem”. Na to Bóg: „Niestety kochana, mężczyzny to ja z Ciebie nie zrobię!”
* Dlaczego Bóg najpierw stworzył mężczyznę? Bo musiał zaczynać od zera.
* Dlaczego mężczyzna nie może być zarazem piękny i inteligentny? Bo byłby kobietą.
* Dlaczego tak mało jest kawałów o mężczyznach? Bo to nieładnie wyśmiewać się ze stworzeń „inteligentnych inaczej”.
A to wyjątki z programu „Gdyby kobiety rządziły światem…”:
* Wszystkie toalety miałyby deski poprzybijane lub poprzyklejane na stałe.
* Bary dla samotnych byłyby wyposażone w wykrywacze metalu, żeby wykryć ukryte w kieszeniach obrączki.
* Idealna waga dla kobiety zostałaby określona na poziomie 80 kg.
* Zakupy zostałyby uznane jako dyscyplina olimpijska.
* Reputacja mężczyzn byłaby określana w taki sposób jak w tej chwili kobiet.
* Kobiety z zimnymi rękami badałyby prostatę.
* Okres byłby niepodważalnym dowodem niewinności dla sądu.
* Małe dziewczynki czytałyby „Królewnę Śnieżkę i „Siedmiu chłopów na schwał”.
* Mężczyźni zarabialiby 70 centów w porównaniu do 1 dolara dla kobiety na tym samym stanowisku.
* Wszyscy mężczyźni byliby zmuszeni do spędzenia co najmniej jednego miesiąca w SSP, czyli Symulatorze Stresu Przedmiesiączkowego.
Uff… Wystarczy! A co będzie, kiedy parytet na listach wyborczych zadomowi się na stałe również w innych dziedzinach życia społecznego? Na wszelki wypadek gorąco pozdrówmy wszystkie blondynki w piątek, 26 lutego. Pamiętajmy też, że w najbliższym czasie czekają nas Dzień Teściowej i Dzień Kobiet!


erg   
W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »