tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Ona nie ma swojego święta

Herbaty, kawy… nie parzy,
Ciastka nie poda z uśmiechem,
Że w biurze nie jest potrzebna,
Powiedzieć byłoby grzechem.

Ona cierpliwie wysłucha,
Co później odsłuchać zdążę,
Ma wielki atut dziewucha,
Bo nigdy nie zajdzie w ciążę.
Autor: jardud (w sieci)

Na dodatek jest wyjątkowo dyspozycyjna, bez szemrania pracuje po godzinach, pełniąc dyżur telefoniczny przez całą dobę, dosłownie przekazuje zapamiętane informacje; niekiedy długo łączy z numerem wewnętrznym, ale w zamian umila oczekiwanie ciekawym motywem muzycznym… Sekretarka automatyczna to naprawdę cudowny wynalazek, a jednak nikt jeszcze nie pomyślał o tym, by uhonorować ją czymś wyjątkowym.
Standardowa automatyczna sekretarka mówi: „Dzień dobry, tu numer taki to taki. Nie ma mnie w domu. Proszę o zostawienie informacji po długim sygnale”. Potem rozlega się długie biiiiip i trzeba coś powiedzieć. Większość dzwoniących – przynajmniej w Polsce – nic nie mówi. Może zachęcić ich do tego treść powitania. Nasza osobista sekretarka z pewnością warta jest niepowtarzalnego i ciekawego tekstu. Oto propozycje znalezione lub zasłyszane nie tylko w internecie:
* * *
Dodzwoniliście się państwo do numeru 555 1234. Ale po co?… biiiiip

* * *
Numer, pod który państwo dzwonicie – 555 1234 – uległ zmianie. Nowy, prawidłowy numer to 55 51 234. Proszę zadzwonić pod nowy numer lub zostawić wiadomość.

* * *
Cześć. Automat zgłoszeniowy Johna jest zepsuty. Mówi jego lodówka. Po usłyszeniu sygnału zostaw wiadomość; kiedy tylko ją spiszę, przyczepię ją sobie magnesem na drzwiach.

* * *
Cześć. Mówi John. Prawdopodobnie jestem w domu, ale unikam rozmowy z kimś, kogo nie lubię. Zostaw wiadomość – jeśli nie oddzwonię, to znaczy, że mowa była o tobie.

* * *
Cześć. Mówi John. Właśnie biję rekord Guinnessa w ilości nieodebranych rozmów telefonicznych. Więc nie przejmuj się, nie jesteś sam. Ale jak już będę sławny, to pewnie oddzwonię.

* * *
Tu całkowicie elektroniczna sekretarka. Wszystko zostanie nagrane elektronicznie. Nawet sygnał, który za chwilę usłyszysz, nie jest zwykłym biiiiip, lecz elektronicznie zarejestrowanym puszczeniem bąka.

* * *
Jeżeli masz złą wiadomość, nagraj ją teraz. Jeśli wiadomość jest dobra – zaczekaj na sygnał.

* * *
Cześć, tu John. Oto odpowiedzi na nagrane w zeszłym tygodniu pytania. Podaję w kolejności ich napływania: Tak. Być może. O siódmej. Byłem. Podaj mi ten numer. Anna. Na pewno. Sam. Jeśli któraś z nich pasuje do twojego pytania, możesz ją śmiało wybrać. W razie wątpliwości zostaw kolejną wiadomość.

* * *
Po usłyszeniu wiadomości proszę zostawić krótki sygnał.

* * *
Tu mówi John. Moja żona i ja nie możemy podejść w tej chwili do telefonu. Zostaw wiadomość, a oddzwonimy zaraz, jak tylko skończymy…

* * *
Cześć. Tu mówi John. Możesz śmiało nagrać wszystko, co myślisz o tych pieprzonych sekretarkach automatycznych.

* **
Nadleśnictwo Stogi. Niestety, tego jelenia nie ma. Zostaw dla niego wiadomość.

* * *
To nie jest sekretarka automatyczna. Tu telepatyczny rejestrator myśli. Po usłyszeniu sygnału proszę pomyśleć o swoim nazwisku, numerze telefonu i sprawie, w jakiej dzwonicie, a my pomyślimy, czy do was oddzwonić.

* * *
Nazywam sie Bond, James Bond. Jeśli chcesz, bym wykonał dla ciebie jakąś misję, zostaw swoje nazwisko i numer telefonu.

* * *
Tu aparat zgłoszeniowy posterunku przy Hill Street. Masz prawo zachować milczenie. Od tej pory wszystko, co powiesz, zostanie nagrane i może być użyte przeciwko tobie.

* * *
Mówi Lucyfer. Czego chcesz, do diabła?

* * *
Witamy w Centrum Zapobiegania Samobójstwom. Niestety, wszyscy konsultanci są w tej chwili zajęci. Proszę zostawić swoje nazwisko i adres, ktoś z nas później przyjedzie i cię odetnie.

* * *
Dzień dobry. Tu gorąca linia psychiatryczna. Jeśli twój problem to impulsywność, walnij w klawisz z cyfrą 1. Jeśli masz kompleks niższości, niech ktoś lepszy wciśnie za ciebie klawisz 2. Jeżeli masz rozdwojenie jaźni, wciśnij klawisze 3 i 4 jednocześnie. Jeżeli cierpisz na manię prześladowczą, naciśnij 5, ale skąd wiesz, co się wtedy stanie? Gdy twój problem to schizofrenia, głosy same ci podpowiedzą, który klawisz należy przycisnąć. Jeśli zaś cierpisz na psychozę maniakalno–depresyjną, to i tak nikt z tobą nie będzie gadał. W pozostałych przypadkach zostaw wiadomość na taśmie.

* * *
Dzień dobry. W związku z państwa licznymi sugestiami brzmiącymi najczęściej – „Czy nie można po prostu nagrać krótkiego – proszę zostawić wiadomość”, postanowiliśmy dokonać daleko idących cięć w zapowiedzi zastosowanej na naszej sekretarce automatycznej. Obecnie nie żądamy już na przykład pozostawiania informacji o porze dokonywanego nagrania, tylko prosimy o nazwisko i numer telefonu. Pragniemy także zwrócić uwagę, że i sam biiiiip uległ znacznemu skróceniu. Dziękujemy za zaszczycenie nas swoim telefonem. Zawsze staramy się poprawić jakość naszych usług. Do usłyszenia.


erg   
W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »