tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Wakacje bez nudy

Letni odpoczynek bez żadnego wyjazdu też może być ciekawy. Przekonały nas o tym pomysłowe opocznianki, które mimo że wakacje spędzają w domu z dzieciakami, nie pozwalają sobie i im na nudę. ? Aby urozmaicić odpoczynek od przedszkola mojemu czteroletniemu synkowi, zachęcamy go z mężem do sportu. Często chodzimy na basen, bo wiemy, że nauka pływania daje naszemu dziecku dużą frajdę. Poza tym, z racji tego, że nasz syn jest bardzo towarzyski, w czasie wolnym spotyka się z rówieśnikami. Aby nie pozwolić im na nudę, gdy akurat dysponuję wolnym czasem, rozwijam ich kreatywność dzięki domowym warsztatom artystycznym ? swoimi pomysłami dzieli się 28?letnia Agata, mama czteroletniego Tymka.
W przypadku gdy rodzice nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, sprzyjającą dalekim wyjazdom, warto zorganizować chociażby krótki, rodzinny wypad za miasto. Taką formę spędzania razem z dziećmi wakacji, wybrała 28?letnia Katarzyna, mama pięcioletniego Bartka i czteroletniej Julki: ? Chodzimy na długie spacery, podczas których staram się przekazywać moim maluchom jak najwięcej informacji o przyrodzie. Podczas upałów jeździmy nad rzekę, aby dzieciaki mogły popluskać się w wodzie i poopalać. W sierpniu planuję zabrać dzieciaki do łódzkiego zoo. Na pewno będzie to dla nich nie lada atrakcja ? opowiada Katarzyna.
Dzieciaki uwielbiają rywalizację sportową w różnych dyscyplinach. W trakcie wakacji warto o tym pomyśleć i wspólnie, z innymi rodzicami, którzy również spędzają letnie ferie z dzieciakami, zaaranżować pociechom gry drużynowe. Z pewnością wśród kolegów i koleżanek malucha znajdzie się kilka osób również spędzających wakacje w domu, które chętnie stworzą drużyny do gier. Może to być piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy gra w popularne dwa ognie. Wystarczy znaleźć w okolicy boisko albo wyznaczyć je samemu w bezpiecznym miejscu, na przykład na swoim podwórku. Jeśli dzieciaków jest więcej można postarać się zorganizować miniigrzyska olimpijskie wymyślając do tego celu przeróżne konkurencje, na przykład wyścigi z książką na głowie, bieg w parach ze związanymi nogami czy jedzenie pączka na czas bez użycia rąk.
Warto skorzystać także z lokalnych ośrodków kultury. Gdy pociecha spędza wakacje w domu warto zaproponować jej tego typu rozrywkę. Być może odkryje w sobie jakiś talent albo znajdzie tam nowych przyjaciół, z którymi będzie mogła dzielić swoje pasje? Można także samemu zaproponować dziecku różne zajęcia, na przykład malowanie na szkle czy zdobienie przedmiotów metodą decoupage'u. Z pewnością będzie to ciekawe urozmaicenie a przy tym nauczy dziecko kreatywności, wrażliwości i pomoże w odkrywaniu samego siebie.
Aby dziecko nie nudziło się również wieczorami, warto zorganizować w domu dla jego przyjaciół spędzających wakacje na miejscu ciekawe spotkania. Mogą one mieć formę wieczorów filmowych, gdzie dzieciaki oglądając telewizję popijają soki i przegryzają zdrowe przekąski. Wyzwaniem dla malca i jego rodziców może być impreza tematyczna, na przykład pidżama party, wieczór czarodziejów, bal postaci z ulubionej kreskówki, itp. Razem z dzieckiem można przygotowywać potrawy na ten wieczór oraz scenografię do pokoju, gdzie odbędzie się impreza. Dobrym dopełnieniem będą gry planszowe, z pomocą których można stworzyć zawody albo które posłużą do integracji dzieciaków.
Dobrym pomysłem są także miniwycieczki po okolicy. Dzięki nim dziecko lepiej pozna okolicę, w której żyje na co dzień. Pomysłów jak widać jest wiele i mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich chociażby jeden, który wykorzysta podczas wakacji w swoim "domowym przedszkolu".

W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »