tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Trzecioklasiści będą pisać

 
W maju uczniowie klas trzecich będą uczestniczyć w dobrowolnym Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów


Prowadzone przez IBE badanie OBUT, które w tym roku odbędzie się 21 maja, pozwala szkołom sprawdzić, jaki poziom wybranych umiejętności osiągnęli trzecioklasiści. Uczniowie, którzy biorą w nim udział, rozwiązują zadania z matematyki. Są one zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu każde dziecko może rozwiązać zadanie dopasowane do swojego poziomu. Trzecioklasiści będą mieli okazję zaprezentować umiejętności, które zdobyli nie tylko podczas codziennej nauki w szkole, ale także poza nią.
Po trzech latach nauczyciele dobrze znają swoich wychowanków i wiedzą, jak radzą sobie oni z typowymi zadaniami. W OBUT dzieci mają szanse rozwiązać również zadania nietypowe. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o ich umiejętnościach, w szczególności o tym, jak potrafią wykorzystać swoją wiedzę w nowych sytuacjach.
Szkoły, które przystępują do badania OBUT dobrowolnie, mogą planować działania dydaktyczne. Bezpośrednio po badaniu otrzymają raporty klasowe z wynikami uczniów, a później także raporty klasowe z rekomendacjami i raport szkolny z wynikami na tle szkół o podobnej lokalizacji oraz z danego województwa.
Wyniki ogólnopolskiego badania OBUT prezentowane są dla wszystkich zainteresowanych w formie corocznych raportów na stronie www.obut.edu.pl


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »