tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Sadzili aleję

 


14 lipca 2011 r. przez obszar Nadleśnictwa Opoczno przeszedł huraganowy wiatr, który spowodował dotkliwe szkody również w gospodarce leśnej. Najbardziej skutki nawałnicy odczuły leśnictwa Białaczów, Kowalów, Sitowa i Myślibórz. Niestety siła natury nie oszczędziła również najcenniejszych obiektów przyrodniczych: rezerwatu Białaczów, rezerwatu Jodły Sieleckie, parku przy Domu Opieki Społecznej w Białaczowie a także modrzewi tworzących aleję.
Wymownym symbolem, z którym utożsamiali się opoczyńscy leśnicy, był samotny modrzew, jedyny który zachował się z pomnika przyrody aleja modrzewiowa. Był przykładem nieustępliwości i uporu podobnie jak trud leśników włożony w usuwanie skutków huraganu. Obecnie Nadleśnictwo Opoczno prace porządkowe ma za sobą, jednak pozostała druga, nie mniej ważna, czynność ? odnowienie uszkodzonych drzewostanów. Sadzenie przez pracowników nadleśnictwa miało miejsce w leśnictwie Białaczów. Odtworzyli modrzewiową aleję z nadzieją, że za kilkadziesiąt lat znów będzie mogła być uznana za pomnik przyrody.
Leśnicy Nadleśnictwa Opoczno dostali od natury lekcję pokory, jednak determinacją i pracowitością pokazali swoje zaangażowanie w pracę która dla większości jest nie tylko obowiązkiem lecz również pasją.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »