tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Sezon komunijny

 
Do Pierwszej Komunii Świętej we wszystkich opoczyńskich parafiach przystępują uczniowie klas drugich szkół podstawowych

Jako pierwsi przeżycia towarzyszące temu wydarzeniu mają za sobą młodzi parafianie z kościoła pw. św. Bartłomieja, którzy do komunii przystąpili w minioną niedzielę, 5 maja. Do uroczystości przygotowują się dzieci z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w której dzieci do komunii przystąpią, w niedzielę, 12 maja. Sezon komunijny w Opocznie zakończy się w niedzielę, 19 maja. Wtedy do sakramentu przystąpią młodzi parafianie z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża św.
Przyjęcie pierwszej komunii to wielkie przeżycie duchowe dla dzieci. Jednak to wyjątkowe wydarzenie stało się w ostatnich latach wielkim wyzwaniem dla rodziców, bo przecież przygotowania komunijne nie dotyczą jedynie sfery duchowej. Jest jeszcze cała masa innych.
Coraz popularniejsze stają się wystawne przyjęcia komunijne, a zorganizowanie takiej imprezy jest niemałym wydatkiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się przyjęcia w lokalach. Dla dzieci natomiast jednym z ważniejszych elementów uroczystości komunijnych są prezenty. Rodzice chrzestni często prześcigają się w pomysłach na coraz droższe i nowocześniejsze podarki. I o dziwo okazuje się, że kiedyś tak popularny i wyczekiwany przez dzieci rower, dziś nie jest już najpopularniejszym prezentem. Choć niektórzy uczniowie sami prosili chrzestnych o taki podarek. Za taki, który zadowoli dzieci, chrzestni muszą zapłacić od 1500 do nawet 2500 zł, bowiem tylko taki sprzęt może sprawić, że inne dzieci westchną z zazdrości. Od jakiegoś już czasu nie cieszą laptopy, palmtopy, czy też iPady. Za takie dobrze wyposażone sprzęty trzeba zapłacić nawet 3 tys. Dzieci chcą także dostać telefony komórkowe, które koniecznie muszą mieć aparat o wysokiej rozdzielczości, dotykowy ekran i obowiązkowo odtwarzacz MP3. Wiadomo, że dla dziecka zakupione sprzęty nie muszą być trwale, ani funkcjonalne. Najważniejsze, żeby miały dużo tzw. bajerów. I tak niestety coraz częściej ważniejsza jest sama oprawa uroczystości, niż część duchowa.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »