tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 W 68. rocznicę

 
W środę, 8 maja, u stóp pomnika Wdzięczności odbyły się obchody 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości patriotyczne rozpoczął dźwięk syren alarmowych. Na placu Strażackim zgromadzili się przedstawiciele samorządów, poczty sztandarowe, organizacje kombatanckie, harcerze oraz delegacje ze szkół, przedszkoli, zakładów pracy, instytucji i firm, by oddać hołd żołnierzom walczącym na wszystkich frontach II wojny światowejWiązankę składa delegacja uczniów z ZSS nr 1Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i przypomnieniu wydarzeń sprzed 68 lat i ceny, jaką polskie społeczeństwo zapłaciło za najbardziej krwawy konflikt zbrojny XX stulecia, burmistrz Jan Wieruszewski podziękował wszystkim za tak liczne przybycie. ? Świadczy to o tym, że mamy w pamięci tych, którzy oddali życie za ojczyznę, za nią walczyli oraz o okresie powojennym, który w początkowej fazie wzbudzał ogromny entuzjazm, ludzie wówczas starali się w szybkim tempie odbudować ogromne zniszczenia ? mówił. Zwrócił uwagę zebranych na to, że tego typu uroczystość jest okazją do tego, by uświadomić sobie, że aby żyć w wolnym kraju, trzeba na nowo codziennie podejmować kolejne wyzwania i z troską je realizować.
Włodarz miasta, podczas swojego wystąpienia, w szczególny sposób podziękował młodzieży za obecność na obchodach. ? Wasz udział w dzisiejszych uroczystościach jest niezwykle istotny, bo gwarantuje przekazywanie tych informacji, pamięci i historii kolejnym pokoleniom ? powiedział.
Oddając hołd wszystkim tym, którzy walczyli i zginęli w II wojnie światowej, a także cześć tym, którzy są świadkami tamtych dni, złożono przy pomniku wiązanki oraz zapalono znicze.
Po uroczystościach, na Zamku Kazimierzowskim odbyło się spotkanie władz samorządowych z kombatantami.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »