tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Od sadzonki do wiekowego drzewa...

 


Jak każdej wiosny w Nadleśnictwie Opoczno rozpoczęła się akcja sadzenia lasu. Niestety z powodu przeciągającej się zimy prace odnowieniowe należy wykonać szybko, aby ich skuteczność była, jak zwykle, na wysokim poziomie.
Do Nadleśnictwa zgłosiły się chętne szkoły by uczniowie mogli przekonać się że sadzenie młodych drzew nie jest pracą łatwą. Ze względu na dużą liczbę chętnych (m.in. Przedszkole nr 5, ZSPryw. im. S.A. Kowalskiego, ZSS nr 2) uczniowie zostali podzieleni na dwie tury. Pierwszą reprezentowali gimnazjaliści, natomiast drugą przedszkolaki i klasy I?II szkoły podstawowej.
Gimnazjaliści mogli wykazać się tężyzną fizyczną, tym bardziej, że gleba dla sadzonki dębu jest zwięzła i "ciężka" do kopania. Pod nadzorem leśników oraz pracowników miejscowego zakładu usług leśnych poradzili sobie doskonale. Maluchy po wysłuchaniu krótkiej instrukcji także z determinacją przyłożyły się do pracy. W dołki wykopane przez leśników i pracowników firm leśnych starannie umiejscawiali sadzonki pamiętając o zasadach poprawnego sadzenia (np. niepodwiniętych korzeniach i dobrze ubitej ziemi wokół drzewka.
Po pracy leśnicy zaprosili młodzież i dzieci do ogniska, przy którym wszyscy mogli podzielić się wrażeniami z pracowitego dnia. Uczniowie przekonali się, że praca w lesie nie należy do prostych, ale z dumą za kilka lub kilkanaście lat będą mogli przyjść w to miejsce i podziwiać efekt swojego wysiłku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »