tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Maturzyści na start

 
We wtorek, 7 maja, egzaminem z języka polskiego rozpoczął się tegoroczny egzamin maturalny. Egzaminy ? zarówno pisemne, jak i ustne ? potrwają do 28 maja. W naszym powiecie przystąpi do nich prawie 600 abiturientów. W całym kraju ? około 365 tys. osóbW "Żeromskim"


Każdy maturzysta obowiązkowo zdaje trzy egzaminy pisemne ? z języka polskiego, z matematyki i z nowożytnego języka obcego na poziomie podstawowym. Musi także przystąpić do egzaminów ustnych z języka polskiego i z języka obcego. Chętni zmierzą się ponadto z egzaminami z przedmiotów dodatkowych ? nawet sześcioma. Wyniki z poszczególnych przedmiotów pozwolą im się dostać na wymarzone studia.
Każdego dnia maturalnego maratonu odbywać się będą dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9.00, druga o 14.00. Tradycyjnie na pierwszy ogień poszedł język polski. Egzamin z języka ojczystego na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich abiturientów, odbył się we wtorek, 7 maja (o godz. 9.00). W środę, 8 maja maturzyści zmagali się z obowiązkowym egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym, z kolei w czwartek, 9 maja popisują się wiedzą z języka angielskiego. A że jest to najczęściej wybierany przez maturzystów język obcy, po pierwszych trzech dniach większość abiturientów egzaminy obowiązkowe będzie miała za sobą. Dla osób nie zdających przedmiotów dodatkowych pozostaną już tylko egzaminy ustne, których harmonogram ustalają przewodniczący szkolnych zespołów egzaminacyjnych.
Egzaminy z przedmiotów dodatkowych odbywać się będą do 28 maja. 7 maja po południu maturzyści pisali egzamin z wiedzy o tańcu na wybranym poziomie, a w środę, po obowiązkowym egzaminie z matematyki ? egzamin z historii muzyki. W czwartek, o godz. 14.00, chętni sprawdzą się na egzaminie rozszerzonym z języka angielskiego. Z kolei w piątek odbędą się egzaminy na poziomie rozszerzonym z matematyki (o godz. 9.00) i z języka polskiego (o godz. 14.00).
W przyszłym tygodniu egzaminowani będą ci absolwenci, którzy jako przedmioty dodatkowe wybrali WOS, filozofię, chemię, geografię, biologię i historię, a także uczniowie zdający egzaminy z języków mniejszości narodowych oraz uczniowie klas dwujęzycznych. Z kolei od 20 maja odbywać się będą egzaminy z fizyki i astronomii, języka łacińskiego i kultury antycznej, języka niemieckiego, informatyki, historii sztuki oraz z języków rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego.
Jeżeli któryś z absolwentów z ważnych powodów nie mógł przystąpić teraz do matury, za zgodą dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej będzie mógł zdawać egzamin dojrzałości w terminie poprawkowym, od 3 do 19 czerwca. Ci, którym się nie powiedzie, pozostanie jeszcze termin poprawkowy pod koniec sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone i świadectwa dojrzałości maturzyści otrzymają 28 czerwca.
Połamania długopisów, obowiązkowo z czarnym tuszem!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »