tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nie tylko do Tomaszowa

 

Ostatnio szeroko rozpisywaliśmy się o nowych szynobusach i ograniczeniu liczby połączeń na trasie Opoczno ? Tomaszów Mazowiecki. Wspominaliśmy, że pociąg dojeżdża aż do Koluszek. Nie zapominajmy jednak, ze tam można się przesiąść do innego pociągu i dojechać do wielu innych miejscowości, m.in. do Warszawy i Łodzi. Warto wiedzieć, ile czasu taka podróż potrwa i ile trzeba za nią zapłacić.
Nasi czytelnicy obawiają się, że ograniczenie liczby połączeń to pierwszy krok do ich całkowitej likwidacji. Jak wiadomo pociąg dojedzie tylko do Koluszek. Tam będzie istniała możliwość zmiany pociągu. Brzmi to bardzo fajnie, jednak można się spodziewać małego zainteresowania tym połączeniem. PR zasłania się kosztami napraw, lecz najprawdopodobniej celem cięć w rozkładach jest gaszenie popytu, a w konsekwencji likwidacja połączenia ? pisze do nas jeden z nich. Logiczne wydają się przypuszczenia, że małe zainteresowanie połączeniem może w przyszłości stać się argumentem do jego zamknięcia. A wówczas nowiutkie szynobusy, które tak ucieszyły podróżnych, trafią na całkiem inną linię. Może warto więc zachęcić mieszkańców Opoczna do korzystania z tego połączenia. W tym celu informujemy dziś w jakim czasie i za ile dotrą do celu swojej podróży. Takie dane ułatwią dokonanie porównania z innymi środkami lokomocji.
Nie jestem przedstawicielem kolei lub jakichś organizacji pozarządowych. Po prostu, zależy mi aby połączenie się utrzymało, korzystało z niego dużo ludzi, a rozkład był dopasowany do ich potrzeb ? pisze do nas nasz czytelnik. Chyba wszystkim nam na tym zależy, dlatego poniżej przedstawiamy przygotowane przez niego tabele obrazujące godziny odjazdów i przyjazdów do dwóch najczęściej obieranych jako cel podróży miast, czyli Łodzi i Warszawy.

* * *
Jak wynika z tej informacji wyjeżdżając z Opoczna do Koluszek o godz. 5.27 możemy na godz. 8.00 dojechać do Warszawy Centralnej (za 50,50 zł). Również w około 2,5 godziny dojedziemy do stolicy wyruszając z Opoczna szynobusem o godz. 16.57. Równie dogodne jest połączenie powrotne. Ważne, że w Koluszkach na pociąg czeka się zaledwie kilka minut.
Podobnie wygląda układ połączeń w kierunku Łodzi. Możemy do niej dojechać przesiadając się w Koluszkach lub w Tomaszowie Mazowieckim. W Łodzi (z przesiadką w Koluszkach) możemy być już o godz. 7.28 (za 22,90 zł). Po drodze pociąg zatrzymuje się na przystankach Łódź Andrzejów, Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny oraz Łódź Pabianicka. Po południu, przesiadając się w Tomaszowie ? dojedziemy do Łodzi o godz. 18.40 (za 27,20 zł). Po drodze możemy wysiąć także na stacjach Łódź Chojny oraz Łódź Żabieniec. Na przesiadkę czeka się 14?21 minut. Powrót z Łodzi do Opoczna, przez Koluszki, także nie sprawia większych trudności, a trwa nieco ponad 2 godziny.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »