tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dwieście lat!

 
W sobotę, 14 grudnia setne urodziny obchodziła Marianna Ciecierska (zd. Łaska)

Jubilatka urodziła się 14 grudnia 1913 roku w Ossie?Kolonii (gm. Odrzywół). Tam, w domu rodzinnym, spędziła dzieciństwo i młodość. 9 listopada 1930 roku została żoną Stefana Ciecierskiego, mieszkańca Kłonnej?Kolonii, wioski leżącej nieopodal jej rodzinnej miejscowości. Małżonkowie, do 1978 roku, wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Marianna Ciecierska urodziła czworo dzieci: trzy córki i syna. Po śmierci męża oddała gospodarstwo w ręce najstarszej z córek, sama zaś zamieszkała w Opocznie. Dziś opiekę nad jubilatką sprawują córka Stanisława z mężem Edwardem oraz syn Jan z żoną Heleną. Stulatka doczekała się siedmiorga wnucząt, osiemnaściorga prawnucząt oraz siedmiorga praprawnucząt. Najstarsza prawnuczka Aneta ma 38 lat, a najmłodsza praprawnuczka Klaudia ma półtora roku.
W jubileuszowych obchodach, oprócz najbliższych, wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz pracownicy USC, KRUS i OPS. Jak to zwykle bywa na urodzinach, tak i tym razem nie zabrakło życzeń, tortu i prezentów, a zamiast tradycyjnego "Stu lat", seniorce odśpiewano "Dwieście lat", oby w zdrowiu i radości. Nie zabrakło także listów gratulacyjnych, w tym od premiera Donalda Tuska. Z tytułu osiągnięcia stu lat życia, pani Marianna będzie mogła się cieszyć także wyższym o ponad 3000 zł brutto świadczeniem z KRUS.
Burmistrz Jan Wieruszewski przygotował szczególną przemowę. Zaznaczył, że w tak wyjątkowym jubileuszu bierze udział dopiero trzeci raz. Poprzednie setne urodziny świętowano w Woli Załężnej i Brzustówku. Włodarz życzył pani Mariannie, aby pobiła dotychczasowy rekord życia, który na terenie naszej gminy wynosi 103 lata. Patrząc na kondycję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, w jakiej obecnie znajduje się jubilatka, nietrudno sobie wyobrazić, że to ona niebawem będzie nową rekordzistką. Jubilatka była w szampańskim nastroju, z uśmiechem na twarzy wspominała dawne dzieje i gawędziła z licznie zgromadzonymi wokół niej najbliższymi.
Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na uroczysty toast oraz tort ze świeczkami i racami. Jubilatce życzymy dużo, dużo zdrowia.
Stuletnia Marianna Ciecierska (na krześle) w otoczeniu najbliższych oraz przedstawicieli władzŻyczenia od praprawnucząt


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »