tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Integracyjnie w "Brzechwie"

 
W czwartek, 12 grudnia, w ZS im. Jana Brzechwy, odbył się ósmy turniej integracyjny "Mikołaj na sportowo"

Turniej poprowadziła Katarzyna Lizis. Zebranych na sali gimnastycznej uczestników zabawy, tj. gospodarzy oraz gości z SP w Libiszowie, powitała dyrektorka placówki, Katarzyna Sobczyk. Życzyła wszystkim zdrowej rywalizacji oraz mocy atrakcji dzięki udziałowi w tym niecodziennym przedsięwzięciu. W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych ze starostą Markiem Ksytą i przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Kopanią na czele, którzy kibicowali uczestnikom turnieju oraz przygotowali dla nich upominki.
"Mikołaj na sportowo" to impreza rekreacyjna odbywająca się w formie rywalizacji grupowej. Uczniowie podczas turnieju konkurowali ze sobą w różnorodnych zadaniach ruchowych, które były dostosowane do ich możliwości fizycznych. Wszystko po to, by każdy, nawet najmniej sprawny uczestnik, mógł bez kompleksów przystąpić do współzawodnictwa.
Głównymi celami spotkania było rozwijanie u uczniów sprawności ruchowej, zwinności, szybkości i zręczności, integracja dzieci podczas gier sportowych oraz edukacja poprzez zabawę. Dla organizatorów przygotowując turniej ważne było także wdrażanie u swoich podopiecznych sportowego zachowania się w czasie rywalizacji zespołowej oraz uzewnętrznianie u nich uczuć i emocji związanych z wizytą mikołaja.
Zanim przystąpiono do integracji, mali sportowcy uroczyście wygłosili tekst apelu olimpijskiego: Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.
Zmagania sportowe rozpoczęła rozgrzewka, podczas której uczestnicy wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe.
Później mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach sportowych, które rozpoczęły zadania jednolite. Dzieci rywalizowały w parach podczas zrzucania i ustawiania pachołków na krzesłach, toczeniu piłki, zbieraniu ziemniaków łyżką stołową i wkładaniu ich do koszyków, nakładaniu plastikowych kółek na wysokie pachołki oraz w rzucaniu woreczków do chusty animacyjnej.
Drugą część spotkania, składającą się ze zróżnicowanych torów przeszkód, rozpoczęło przechodzenie pod płotkiem, czworakowanie po ławeczce, zwieńczone przejściem przez hula?hop. Następnie uczestnicy obiegali pachołki, przechodzili przez tunel oraz między płotkami. Skakali także przez rozciągniętą skakankę, pokonywali slalom dołem płotków ustawionych wzdłuż i przeciągali się przez szarfę. Na koniec tego elementu turnieju, przetaczali się na materacach, przenosili piłkę z jednego ringo na drugie i skakali przez przeszkody.
Do trzeciej, ostatniej części zmagań sportowych, dzieci zaprosiły rodziców. Wraz z nimi pokonywały tor przeszkód mając woreczki na głowach, toczyły piłkę między nogami, wykonywały zadania z użyciem pachołków, przebiegały nad leżącymi zawodnikami, wzięły udział w sztafecie wahadłowej z piłką, skakały z piłką oraz w workach.
Po tak emocjonujących konkurencjach, przyszedł czas na spotkanie z mikołajem, które było zwieńczeniem wydarzenia.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »