Od 22 do 27 marca w ZSP nr 1 realizowano „Tydzień optymizmu”. Do udziału w tej sympatycznej zabawie zaproszono wszystkich - uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły.
Wszyscy są już odrobinę zmęczeni całoroczną pracą i nie mogą już doczekać się wakacji. Aby skrócić to oczekiwanie i przywrócić radość sercom, postanowiono optymistycznie spojrzeć na szkolną rzeczywistość. W tym celu zorganizowano nową zabawą, podczas której obowiązywał uśmiech, kolorowe stroje i łagodniejsze podejście do ucznia. W ten niecodzienny sposób uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 witali utęsknioną wiosnę!
Zasady „Tygodnia optymizmu” zostały jasno określone:
1. Wszyscy popierali „Tydziań optyzmozmu” i zobowiązali się do pozytywnego nastawienia, życzliwego usposobienia i uśmiechu na twarzy.
2. Każdego dnia tygodnia obowiązywał inny pozytywny kolor ubioru! Uczniowie, którzy danego dnia ubrali się w „kolor dnia”, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i pisania niezapowiedzianych kartkówek. Aby móc skorzystać z tych zwolnień, uczniowie nie mogli złamać żadnego prawa obowiązującego w ZSP nr 1. Rozpoczęto - Żółtym Poniedziałkiem, następnie był Fioletowy Wtorek, Niebieska Środa, Czerwony Czwartek i Zielony Piątek, zabawę zakończono Pomarańczową Sobotą.
3. Wybrane klasy zostały zaproszone do udziału w warsztatach uczących jak walczyć ze stresem i pozostać optymistą. Poprowadziły je pedagog Bożena Zdanowska i przedstawicielka Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
5. Wszyscy zostali poproszeni o uśmiech, optymizm i pozytywne nastawienie w oczekiwaniu na wakacje!
Niewątpliwie zabawa przypadła do gustu zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Ci pierwsi chętniej przychodzili do szkoły mając świadomość, że przez cały tydzień mogą uniknąć niechcianego pytania z ostatnich lekcji. Ci drudzy, doceniając pomysł, chętnie przyłączyli się do zabawy i starali się ubierać zgodnie z obowiązującym danego dnia kolorem. Cała społeczność szkolna optymistycznie i kolorowo powitała wiosnę.
Organizatorką i pomysłodawczynią projektu była Agata Niewadzi, a zabawa udała się dzięki szczególnej współpracy pedagoga Bożeny Zdanowskiej, całego grona pedagogicznego oraz pozytywnie nastawionych uczniów. |