tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Maraton języka angielskiego

 
W środę, 31 marca w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 po raz pierwszy zorganizowano maraton języka angielskiego.

Blisko sto osób przystąpiłow śroe, 31 marca, do maratonu języka angielskiego zorganizowanego w ZSS nr 1. Uczniowie wspólnie z opiekunami chcą rozwiązywać zadania nawet całą noc.
Maraton przygotowano specjalnie dla uczniów klas maturalnych oraz trzecich klas gimnazjum ZSS nr 1. Ma on stanowić formę powtórzenia materiału i sprawdzenia swojej wiedzy na kilka tygodni przed czekającymi młodzież egzaminami. A że zarówno uczniowie trzecich klas gimnazjów, jak i maturzyści najchętniej wybierają właśnie język angielski, maraton cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się do niego 20 uczniów gimnazjum oraz 78 tegorocznych maturzystów.
Przedsięwzięcie nie ma charakteru konkursu. Nie liczy się nawet ilość rozwiązanych zadań. Chodzi o to, aby rozwiązywać je jak najdłużej. Co ważne, uczniowie nie pracują samodzielnie. Zadania rozwiązują wspólnie, z pomocą nauczycielek, które w trakcie ich omawiania wyjaśniają wszelkie wątpliwości uczniów.
Maraton przeprowadzono w trzech grupach - pierwszą stanowią gimnazjaliści, a dwie kolejne licealiści podzieleni na poziom podstawowy (47 osób) i rozszerzony (31). Razem z nimi zadania rozwiązują nauczycielki języka angielskiego z „jedynki” - Edyta Krzysztofik, Małgorzata Stępień i Monika Rogulska. One również przygotowały zestawy zadań, odpowiednio do każdej grupy.
Licealiści wystartowali o godzinie 16.00. Gimnazjaliści rozpoczęli swój maraton godzinę później. W chwili odsyłania numeru do druku uczniowie dopiero się więc rozkręcali. - Będziemy rozwiązywać zadania dopóki uczniom starczy sił. Ćwiczeń na pewno nie zabraknie, bo przygotowałyśmy ich naprawdę dużo. Jesteśmy gotowi pracować nad nimi nawet całą noc - mówi Małgorzata Stępień.
Więcej o tej ciekawej inicjatywie napiszemy za tydzień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »