tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 O samorządzie na konkursie i w debacie…

 

25 marca odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, który jako gospodarz nie brał udziału w rywalizacji. Uczniowie szkół gimnazjalnych rozwiązywali test składający się z 50 pytań, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z 80 pytaniami.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Sławomir Grabski (ZSR w Mroczkowie Gościnnym), drugie Marlena Snochowska i trzecie Michał Grabowski (oboje ZSP nr 1).
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci ZSP nr 1 (142 pkt.) przed ZSR w Mroczkowie Gościnnym (139 pkt) oraz ZSP w Drzewicy (114 pkt).
W klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów gimnazjów zwyciężyła Aleksandra Surma (Gimnazjum w ZSS nr 3) przed Anetą Stańczyk (Gimnazjum w Paradyżu) i Aleksandrą Wiktorowicz (Gimnazjum w Prymusowej Woli). Klasyfikację drużynową wygrali uczniowie z Gimnazjum ZSS nr 3 (99 pkt), drugie miejsce Gimnazjum w Ogonowicach (96 pkt), trzecie Gimnazjum w Prymusowej Woli (87 pkt). Gimnazjum w Paradyżu zajmując czwarte miejsce zgromadziło tylko o 1 punkt mniej.
Najlepsi uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, certyfikatami wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Po zakończonym konkursie odbyło się Młodzieżowe Forum Samorządności, którego tematem przewodnim były perspektywy rozwoju ludzi młodych na terenie powiatu opoczyńskiego. Licznie zgromadzona młodzież, w bardzo ciekawej debacie, pytała m.in. o sposoby walki z bezrobociem, zasady wypłaty pieniędzy z programów stypendialnych, realizowane plany inwestycyjne, stan finansów powiatu oraz perspektywy rozwoju ziemi opoczyńskiej. Przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego starali się udzielać wyczerpujących odpowiedzi na stawiane pytania.
Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży i władz samorządowych. ZSZ w Żarnowie, jako organizator przygotowuje się już do szóstej edycji tego konkursu. Z każdym rokiem przybywa szkół, które biorą udział w tym przedsięwzięciu, co świadczy o rosnącym prestiżu tego konkursu. Jego uczestnicy podkreślają wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny tej imprezy.


Paweł Mamrot   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »