tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 O pozyskiwaniu funduszy

 
We wtorek, 14 grudnia Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” zorganizowała kolejne spotkanie aktywizujące społeczność lokalną. Tym razem w Szkole Podstawowej w DomasznieFrekwencja była dość wysoka


Spotkanie dotyczyło pozyskiwania funduszy europejskich, w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. Iwona Szymańska, pracowniczka opoczyńskiego rejonu Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, przy użyciu prezentacji multimedialnej przedstawiła zasady ubiegania się o pomoc finansową w ramach tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw oraz różnicowania w kierunku działalności nierolniczej. Omówiła tryb przyznawania pomocy finansowej i wypłat.
Trzeba przyznać, że mimo mroźnej aury za oknem frekwencja była dość wysoka, a tematyka spotkania wyraźnie zainteresowała uczestników. Mamy sygnał, że mieszkanki Domaszna chciałyby utworzyć i zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich. Rejestracja stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym jest podstawowym wymogiem w przypadku ubiegania się o środki z funduszy europejskich.
Kierowniczka biura LGD Monika Kalużna zaprezentowała działania na które można ubiegać się o dofinansowanie projektów w ramach PROW 2007–2013. Poinformowała też o planowanych w najbliższym czasie konkursach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »