tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kolejne medale w Spale

 
W wojewódzkich zawodach LZS lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy stawali na podium siedem razy. O trzy więcej niż w ubiegłym rokuLekkoatleci z Drzewicy na bieżni COS–u


W piątek, 3 grudnia w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale rozegrano indywidualne halowe zawody LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Imprezę zorganizowały Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie i Urząd Marszałkowski.
W zawodach wystartowało około 400 zawodników, w tym duża grupa lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Podopieczni nauczycielki Marii Smolarskiej zanotowali bardzo dobry występ, zdobywając siedem medali. Dzięki temu poprawili swoje osiągnięcie sprzed roku. Indywidualnie po dwa medale wywalczyli Emilia Pomykała i Karol Balasiński, jeden zdobył Mateusz Kucharczyk. Dwa krążki dorzuciły sztafety.
– Na te wyniki nasi medaliści pracowali od klasy czwartej – mówi z zadowoleniem Maria Smolarska. – Ich koledzy też pokazali się z dobrej strony. Wielu poprawiło swoje rekordy życiowe.
W kategorii dziewcząt największe sukcesy stały się udziałem sprinterek. W biegu na 60 m złoty medal zdobyła Emilia Pomykała notując czas 9,32 s. Patrycja Wiśniewska była ósma a Patrycja Krzyżanowska jedenasta. W biegu na 200 m Emilia wywalczyła srebro wynikiem 31,59 s. Patrycja Wiśniewska zajęła miejsce szóste, Patrycja Krzyżanowska ósme.
W biegu na 600 m Dominika Gąsieniec z rezultatem 2.11,60 była ósma. Sztafeta 4x200 m (Pomykała, Krzyżanowska, Weronika Stobieniecka, Gąsieniec) zajęła trzecie miejsce mając czas 2.14,73. W skoku w dal Weronika Stobieniecka uzyskała równe 4 metry, co dało jej miejsce tuż za podium. Nikola Piekarska była dziesiąta.
Chłopcy nie chcieli być gorsi od koleżanek i też uzyskali kilka świetnych wyników. Sprint na 60 m zakończył się zwycięstwem Karola Balasińskiego (czas 8,42 s). Dominik Jedynak był dziewiąty. W biegu na 200 m Karol znowu był bezkonkurencyjny i z czasem 28,51 s wywalczył swoje drugie złoto. Dominik został sklasyfikowany na ósmej pozycji.
W biegu na 1000 m Karol Gąsieniec był ósmy, ale jak na ucznia klasy czwartej uzyskał bardzo dobry czas – 3.33,73. Patryk Koc zajął miejsce dwunaste, Adam Kopczyński czternaste. Sztafeta 4x200 m z czasem 2.04,85 wywalczyła brązowy medal. W jej składzie biegli: Karol Balasiński, Dominik Jedynak, Mateusz Kucharczyk i Jakub Swęd. Świetnie w skoku w dal wypadł Mateusz Kucharczyk, który wynikiem 4,98 m wywalczył złoty medal.
W zawodach startowali również: Mateusz Popis, Tomasz Gapys, Bartek Babisz oraz Kasia Smolarska z klas czwartych i piątych. Ci uczniowie nie uzyskali znaczących wyników, jednak startowali po raz pierwszy i doświadczenie, które zdobyli, na pewno zaprocentuje w przyszłorocznej edycji mistrzostw LZS.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »