tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Aktywnie przed świętami

 
Okres przedświąteczny w Szkole Podstawowej w Idzikowicach to niezwykle aktywny czas zarówno dla uczniów, jak i nauczycieliTak powstają choinki z makaronu


Szóstoklasiści uczestniczyli niedawno w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Składowską, podczas których wykonywali stroiki świąteczne. Z Bożeną Fiderek tworzyli natomiast choinki z makaronu. Dużo pracy mają też uczniowie klas drugiej i trzeciej, którzy pod kierunkiem nauczycielek Martyny Żach i Doroty Matuszczak prowadzą nieustanne próby przygotowując się do szkolnych jasełek.
Świąteczny klimat zagościł w szkole na dobre. Nauczyciele wspólnie z uczniami zmienili wystrój sal lekcyjnych. Pojawiły się bogato wystrojone choinki, gwiazdki, bałwanki oraz inne papierowe cudeńka.
Ale nie samymi świętami szkoła żyje. Jednym z priorytetowych zadań placówki jest szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci. – Corocznie podejmujemy szereg działań zmierzających m.in. do wykreowania właściwej postawy dziecka dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym – zaznacza dyrektorka Anna Jakubczyk.
W listopadzie dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały kamizelki odblaskowe, nieodpłatnie przekazane przez Fundację „Duae Rotae” z Dzierżoniowa. W czwartek, 16 grudnia odbyło się spotkanie pn. „Bezpieczni na drodze” poprowadzone przez asp. szt. Dariusza Sobczyka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP.
Dzieci obejrzały film na temat poprawnego poruszania się po drogach osób pieszych oraz prowadzących pojazdy mechaniczne, w tym rowery. Dowiedziały się także o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać kartę rowerową, oraz o prawidłowym wyposażeniu roweru. Wiele emocji wywołały obrazy przedstawiające wypadki drogowe z udziałem dorosłych i dzieci.
Szkoła otrzymała naklejki odblaskowe, ulotki oraz filmy dla dzieci: „Bądź ekspertem jazdy na rowerze”, „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, które będą wykorzystane na zajęciach we wszystkich klasach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »