tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Europejski sukces ZSP

 
W środę, 15 grudnia w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie miała miejsce ceremonia wręczenia certyfikatów IX edycji konkursu European Language Label (Europejskiego znaku innowacyjności w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych). Jednym z piętnastu laureatów tej prestiżowej nagrody został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy za realizację projektu językowego „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”Laureatka i Krzysztof Ziemiec z TVP


Ceremonia z udziałem m.in. ministra edukacji narodowej Katarzyny Hall oraz przedstawicielek Komisji Europejskiej Livii Ruszthy i Noemi Matos rozpoczęła się od przemówienia Ewy Synowiec, dyrektorki Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Głos zabrali też dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Mirosław Marczewski i minister Hall. Wszyscy podkreślali wysoki poziom konkursu, oryginalność, nowatorstwo i wielostronność projektów. Co ważne, adresatami poszczególnych projektów były bardzo różne grupy wiekowe, a inicjatywy nie tylko promowały naukę języków, ale też służyły integracji międzykulturowej i międzypokoleniowej. Minister Hall, która sprawowała honorowy patronat nad konkursem ELL, zwróciła szczególną uwagę na projekt drzewicki. Zaznaczyła, że zainteresowali ją uczący się języków policjanci.
Wyniki konkursu ogłosiła przewodnicząca komitetu selekcyjnego ELL prof. Hanna Komorowska, a nagrody wręczył laureatom dyrektor Marczewski. W imieniu ZSP w Drzewicy prestiżowy certyfikat podpisany przez minister Hall oraz komisarza UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży Androulla Vassiliou odebrały pomysłodawczynie i realizatorki projektu, anglistki Anna Niemczyk–Więckowska i Ilona Długosz. Otrzymały także cenne nagrody rzeczowe dla szkoły.
W części artystycznej uczestnicy ceremonii obejrzeli inscenizację „Poskromienia złośnicy” Williama Szekspira, przygotowaną przez uczniów dwóch warszawskich szkół. Młodzi wykonawcy zachwycili publiczność nie tylko aktorstwem, ale też płynną angielszczyzną, którą wgłaszali swoje kwestie.
Całą uroczystość poprowadził znany dziennikarz telewizyjny Krzysztof Ziemiec. Wspominał o swoim zamiłowaniu do nauki języków i o potrzebie ich znajomości, która we współczesnej Polsce jest niezbędna. Kameralny charakter imprezy podkreślił wspólny lunch na zakończenie. Była możliwość wymiany wrażeń i doświadczeń w sposób już mniej oficjalny i oczywiście w różnych językach.
Udział w tak prestiżowym przedsięwzięciu to ogromne wyróżnienie dla ZSP i niezapomniane przeżycie dla nauczycielek. To również możliwość kontaktu z ludźmi, dla których uczenie się i nauczanie języków jest prawdziwą pasją; którzy robią bardzo wiele, aby promować naukę języków jako narzędzie integracji europejskiej.
– Jesteśmy ogromnie usatysfakcjonowane i jednocześnie zaszczycone obecnością w tak szacownym gronie. Cieszymy się również, że w ten sposób możemy promować naszą szkołę – podsumowuje laureatka konkursu Anna Niemczyk–Więckowska. – Moment odebrania nagrody European Language Label dał nam poczucie, że warto dokonywać wysiłku, aby nie popaść w schemat tego, co robimy. Warto też czasem robić coś wbrew przeciwnościom.
Za naszym pośrednictwem ZSP dziękuje Starostwu Powiatowemu za wsparcie i pozyskanie funduszy unijnych na realizację projektu. Realizatorzy zajęć szczególnie dziękują za współpracę Monice Skwarze–Szołowskiej, koordynatorce projektu z ramienia starostwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »