tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Warszawa da się lubić

 
Warszawa da się lubić o każdej porze roku. To opinia uczestników wycieczki do stolicy, która odbyła się w sobotę, 11 grudnia. W wyjeździe brali udział uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Mimo wczesnej pobudki i późnego powrotu z chęcią powtórzyliby wyprawę raz jeszcze.Drzewiczanie w Centrum Nauki Kopernik


Ogromnych przeżyć, pełnych treści i bożnonarodzeniowego przesłania dostarczył uczniom musical w teatrze „Rampa”. Na półtorej godziny dzieci przeniosły się w magiczny świat „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Widowisko pełne ruchu, tańca i cudownej muzyki na długo pozostanie w ich pamięci. Widzowie śledzili rozwój wydarzeń z otwartymi buziami i doczekali się szczęśliwej pointy zawartej w piosence kończącej spektakl.
Kolejne dwie godziny drzewiczanie spędzili w Muzeum Narodowym. Z podziałem na dwie grupy podsumowali wiedzę o Egipcie, Grecji, Rzymie, uczestnicząc w lekcji „Świat starożytnych cywilizacji”. Porównywali dotychczasowe wyobrażenia z prawdziwymi mumiami, oryginalnym pismem, wielkością rzeźb i wieloma innymi elementami starożytnego świata. Druga część zajęć miała formę warsztatów, które przybliżyły dzieciom pracę konserwatora. W galerii obrazów poznawały tajemnice przetwarzania wielowiekowych dzieł sztuki. Później samodzielnie próbowały technik konserwatorskich na przygotowanych obrazkach, które jako pamiątkę przywiozły do domu. Podejrzały prowadzoną konserwację największego obrazu historycznego Jana Matejki „Bitwy pod Grunwaldem”.
Resztę popołudnia, już po obiedzie, spędziły w Centrum Nauki Kopernik. Z wypiekami na twarzy eksperymentowały w galeriach: człowiek i środowisko, świat w ruchu, korzenie cywilizacji i strefie światła. Wrażenie robiły nie tylko eksperymenty, ale również ogrom i nowoczesność budynku a także tłumy zainteresowanych ludzi w różnym wieku. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie mimo trudnych warunków atmosferycznych szczęśliwie wrócili do domów.
Organizatorem wycieczki była Teresa Sobolewska przy współpracy wychowawców klas piątych. Opiekę sprawowały Elżbieta Przybył, Renata Smolarek, Maria Smolarska i Agnieszka Sobkiewicz.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »