tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzień marchewki w Zielonej Dolince

 
W piątek, 11 października w Przedszkolu nr 6 odbyło się spotkanie integracyjne przedszkolnej rodzinki, którego tematem przewodnim był Dzień Marchewki w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", Akademia Zdrowego Przedszkolaka". Celem spotkania było kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz utrwalenie zasad właściwego odżywiania się


Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Rodzice zadbali o stroje, a panie z dziećmi o kolorową dekorację ? były więc wycinane marchewki, czapeczki. Wszyscy wyglądali prawie, jak marchewki. Kolejnym zadaniem przedszkolaków było przyniesienie do placówki wspaniałego okazu marchewki, z których dzieci z kółka małego, zdrowego ekologa przygotowały wielkie marchewkowe przyjęcie. I tak powstał "Stół marchewkowych przysmaków", na którym znalazły się m.in. marchewkowe kanareczki, ciasto marchewkowe, szaszłyki z surowej marchewki i oczywiście sok marchewkowy. Wspólny okrzyk dzieci "My marchewkę chrupać lubimy, dlatego jej święto obchodzimy", otworzył wielkie przyjęcie, po którym nadszedł czas na występ małego kółka teatralnego w inscenizacji pt. "Od marchewki siłę mam!".
Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Jak przystało na dzień marchewkowy ? były także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej, np. quiz marchewkowy "Kto pierwszy schrupie marchewkę". Wszystkie dzieci świetnie dały sobie radę ? w nagrodę otrzymali wielkie brawa. Śmiechu było co niemiara, ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich ? kolorowy, marchewkowy, zakręcony. Po wielu tańcach, pląsach i zabawie przyszedł czas na degustację marchewkowych przysmaków, a na koniec dzieci w marchewkowych pociągach odjechały do swoich sal przy piosence "Witaminki" Duża porcja witamin tego dnia sprawiła, że dzieci były wesołe i uśmiechnięte. Obiecały, że zawsze będą zjadać owoce i warzywa. To było świetne i zdrowe przyjęcie.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »