tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Zdążyć z pomocą

 
O tym, jak ważne jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych, zdaje sobie sprawę każdy z nas. Dlatego tak istotne jest, by od najmłodszych lat uczyć dzieci jakie działania powinno się podejmować w stosunku do osób poszkodowanych. Właśnie taki cel przyświecał spotkaniu z ratownikami medycznymi, które odbyło się 10 października w ZS im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym


Organizatorkami przedsięwzięcia były Marzena Bogatek i Anatolia Skalska, a zajęcia przeprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni Anna Wilk i Włodzimierz Bogatek, którzy na co dzień pracują w Centrum Medycznym "Falck medycyna" i jeżdżą w karetkach, niosąc pomoc na terenie powiatu.
Szkolenie zorganizowane było dla najmłodszych, uczniów klas 0?III i miało na celu przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego, a także umiejętności skutecznego wzywania pomocy. Spotkanie składało się z części teoretycznej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz elementów praktycznych.
Dzieci, pod okiem fachowców, przećwiczyły udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Najciekawszym punktem dla uczniów okazał się jednak pokaz sprzętu ratowniczego i ambulansu medycznego, a także przejażdżka karetką.
Dzięki ćwiczeniom uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanemu. Zwieńczeniem lekcji było wręczenie wszystkim osobom, które wzięły udział w szkoleniu dyplomów małego ratownika medycznego.
Organizatorki szkolenia są wdzięczne Michałowi Winterowi, kierownikowi i koordynatorowi opoczyńskiego "Falck medycyna" oraz jego pracownikom za przeprowadzone szkolenie, życząc tym samym wyłącznie udanych akcji ratowniczych.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »