tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 XXIX sesja Rady Powiatu

 

Rozpocznie się 30 października o godz. 9.00. Będzie składała się z dwóch części:
Część uroczysta, a w niej: wręczenie nagród starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat za ich osiągnięcia dydaktyczno?wychowawcze oraz uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie pn. "Wychowawca powiatu opoczyńskiego roku 2013".
W części merytorycznej radni, po przyjęciu protokołów z XXVII (21 i 22 sierpnia) i XXVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu z 25 września wysłuchają: * sprawozdania międzysesyjne z prac Zarządu Powiatu * informacji na temat oświadczeń majątkowych za 2012 rok złozonych przez pracowników zobowiązanych do ich składania * informacji na temat oświadczeń majątkowych radnych Rady Powiatu * informacji na temat przygotowania dróg do sezonu zimowego 2013/2014 * informacja o stanie realizacji zadań oświatowych przez powiat.
Radni przyjmą stanowiska w sprawie realizacji świadczeń medycznych z zakresu ratownictwa medycznego oraz nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej a także podejmą uchwały w sprawach: * zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu opoczyńskiego na lata 2012?2018 * zmian w budżecie na 2013 r. * udzielenia pomocy finansowej gminie Poświętne * zmiany regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego * w sprawie planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych w powiecie opoczyńskim * zmiany uchwały w sprawie stypendiów, nagród i wyróżnień sportowych * ustalenia opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji a następnie odstąpienia od niej * rozparzenia skargi na działalność Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Opocznie. Zapytania i wolne wnioski zakończą obrady.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »