tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Za darmo wymienią opony i naprawią auto

 
Bezpłatna sezonowa wymiana kół oraz diagnostyka samochodowa w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym


Czy sezonowa wymiana ogumienia, diagnostyka oraz drobne naprawy samochodu mogą nas nic nie kosztować? Okazuje się że tak, lecz tylko w przypadku jeżeli jesteśmy objęci programem "Bezpieczny dojazd do szkoły i pracy". Tegoroczna edycja realizowana jest od 15 października w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnym oraz obserwację postępów edukacyjnych młodzieży ZST.
Program jest skierowany do uczniów Technikum Samochodowego i Technikum Mechanicznego oraz ich rodziców. Uczniowie Technikum Budowlanego i ich rodzice również mają prawo do bezpłatnej usługi. W tym przypadku będzie ona wykonywana przez uczniów kształcących się w zawodach związanych z mechaniką samochodową.
Kontrola stanu technicznego pojazdów (układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia, ogumienia) odbywa się w stacji diagnostycznej wchodzącej w skład warsztatów szkolnych ZST. Sprawdzenie stanu ogumienia obejmuje także usługę wymiany opon.
Procedura nie jest skomplikowana. Uczeń lub jego rodzic zgłasza kierownikowi praktycznej nauki zawodu chęć wykonania usługi. Po ustaleniu terminu kierownik wyznacza zespół do realizacji zadania ? nauczyciela i grupę uczniów. Rodzic na życzenie może obserwować prace lub rozmawia z wychowawcą o postępach edukacyjnych dziecka. Na zakończenie nauczyciel wraz z grupą podsumowuje całość działań.
Program realizowany przez ZST jest korzystny dla wszystkich stron ? ucznia, rodzica i szkoły. Po pierwsze, rodzic może zobaczyć, jak wyglądają warunki nauki dziecka, a także sprawdzić jego postępy w nauce zawodu. Po drugie, uczeń jest bardziej zmobilizowany, gdy wykonuje usługę w obecności rodziców. I wreszcie po trzecie, rodzic otrzymuje bezpłatnie usługę, za którą musiałby zapłacić, a szkoła może zaprezentować swoją bazę oraz możliwości edukacyjne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »