tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Uroczyście w UTW

 
W środę, 16 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 oraz jubileusz pięciolecia Uniwersytetu Trzeciego WiekuŚlubowanie nowych członków


Spotkanie poprowadziła Barbara Rogowska. W imieniu zarządu powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: słuchacze i sympatycy uniwersytetu, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, prezesi UTW w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim, przedstawiciele Klubu Aktywnego Seniora w Żarnowie, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, członkowie Klubu Literackiego "Nad Wąglanką", przedstawiciele PTTK i PCPR oraz jedyna honorowa członkini UTW Bożena Świątek?Mazur.
Jak przystało na uroczystą inaugurację roku akademickiego, zabrzmiało "Gaudeamus igitur" w wykonaniu chóru "Zorza", którym dyrygowała Halina Biniek. Prezeska opoczyńskiego UTW, Bogumiła Mazur w swoim przemówieniu okolicznościowym podsumowała pięć lat działalności stowarzyszenia. Wspomniała kluczową dla grupy datę, 19 listopada 2008 roku. Wówczas z inicjatywy ówczesnej dyrektorki MBP, Bożeny Świątek?Mazur, utworzono w Opocznie UTW. Według Bogumiły Mazur: ta organizacja była bardzo potrzebna opoczyńskiej społeczności. UTW cieszy się dużą popularnością, składa interesującą propozycją seniorom, którzy nie zgadzają się na wykluczenie i którzy jesień życia chcą widzieć w złotej palecie barw, a nie szarzyzny, monotonii i przygnębieniu.
Słowa uznania skierowali oraz życzenia samych radosnych chwil i owocnej nauki złożyli goście z sąsiednich UTW, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz sympatycy opoczyńskiego stowarzyszenia.
Ważnym punktem uroczystości było przyjęcie nowych osób do grona słuchaczy. Do kręgu członków UTW dołączyli w tym roku: Maria Chmal, Wanda Ciesielska, Galina Gorczenina, Krystyna Gusta, Ewa Jańczak, Barbara Kasada, Teresa Kubiak, Grażyna Miękus, Anna Pęczek, Danuta Stępień, Cecylia Szymańska oraz Stanisława i Bogdan Wiśniewscy. Rotę ślubowania odczytała Bożena Michalczyk: Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale wzbogacać wiedzę i rozwijać aktywność inteligentną i fizyczną, swoim postępowaniem dbać o godność i honor słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opocznie, dociekać prawdy, głosić ją oraz dawać jej świadectwo swoim postępowaniem, przestrzegać zasad etyki i tolerancji, przyczyniać się do pomnażania dorobku UTW. Po ślubowaniu wręczono nowym żakom indeksy i tarcze i życzono im samych sukcesów na studiach.
Barbara Rogowska dokonała podsumowania dotychczasowych działań stowarzyszenia. Pokaz slajdów składający się ze zdjęć z uwiecznionymi najciekawszymi momentami przygotował instruktor MDK Edward Zagdański.
Podczas części artystycznej zaprezentowali się członkowie UTW z Tomaszowa Maz. Znajomi z sąsiedniego stowarzyszenia przygotowali dla publiczności popisy wokalne oraz skecze kabaretowe. Ostatni na scenie pojawił się chór "Zorza", który tradycyjnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez UTW. Śpiewający zabrali widzów na kulturalną wycieczkę "Z piosenką przez świat". Występ był dedykowany wszystkim słuchaczom stowarzyszenia. Śpiew chóru bardzo przypadł zgromadzonym na sali do gustu. Świadczyło o tym wtórowanie występującym oraz integracyjne tańce.
Zakończeniem wydarzenia była zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych. Opoczyńskiemu stowarzyszeniu UTW gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych tak owocnych lat!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »