tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Grudniowe inicjatywy warsztatu

 
Warsztat Terapii Zajęciowej ma na swoim koncie kolejne przedsięwzięciaUczestnicy WTZ podczas spotkania dotyczącego aktywizacji zawodowej


Jak co roku, drzewicki WTZ zorganizował kiermasz mikołajkowy. Z tej okazji uczestnicy warsztatowych zajęć przygotowali pod okiem terapeutów piękne ozdoby bożonarodzeniowe: bogato zdobione choinki wykonane z makaronu, szyszek i przy pomocy makramy, łańcuchy makaronowe, brokatowe bombki, stroiki dekorowane suszonymi owocami i świece świąteczne.
Własnoręcznie wykonane prace zostały wystawione do sprzedaży 6 grudnia. Stoisko WTZ stanęło przed OSP w Drzewicy. Jak zawsze, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mimo niesprzyjającej pogody ? tego dnia szalał orkan Ksawery ? wiele ozdób znalazło nabywców. Te, które nie zostały sprzedane, można kupić, odwiedzając warsztat.
Z kolei 9 grudnia podopieczni WTZ gościli doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery i przedstawicielea Punktu Pośrednictwa Pracy OHP. Mieli okazję zapoznać się z usługami świadczonymi przez te jednostki w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".
Informacje dotyczące rynku pracy ? z uwzględnieniem ofert kierowanych do osób niepełnosprawnych ? przedstawiła pośredniczka pracy Ewelina Karbownik. Tematykę w zakresie poradnictwa i informacji indywidualnych omówiła doradca zawodowy Małgorzata Łysik.
Mówiono także o dalszej współpracy oraz wynikających z niej korzyściach dla uczestników WTZ. Odbyła się projekcja filmu na temat działalności OHP i realizowanych projektów.
Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, czego dowodem liczne pytania ze strony podopiecznych warsztatu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne oraz gadżety. Z kolei prelegentki były pod wrażeniem wzruszającego podziękowania, o które postarała się drzewicka grupa.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »