tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wygrali wyścig z czasem

 
Przebudowa drogi powiatowej w Jelni wreszcie zakończona. Jeszcze półtora miesiąca temu zrealizowanie inwestycji w bieżącym roku stało pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście dopisała pogoda, a nowy wykonawca stanął na wysokości zadaniaDroga powiatotwa w Jelni po przebudowie


Przebudowa drogi powiatowej nr 3108E Opoczno ? Krzczonów ? Drzewica w Jelni (długość odcinka 1570 m) rozpoczęła się w drugiej połowie maja. Do pracy przystąpiła radomska firma Trans?Mar, która wygrała przetarg, oferując cenę w wysokości 2.599.934,43 zł. Na zrealizowanie inwestycji miała czas do 1 października.
Już latem było widać, że tego terminu nie dotrzyma. Prace się ślimaczyły, przy drodze działało niewiele brygad budowlanych. W efekcie doszło do bardzo dużych opóźnień, a coraz wolniejsze tempo robót całkowicie ustało w połowie października. Jak nas informowali inwestorzy, wykonawca utracił płynność finansową i zszedł z placu budowy, mimo że nie zakończył zadania.
Nie widząc szans na zrealizowanie inwestycji, Zarząd Dróg Powiatowych rozwiązał umowę z Trans?Marem i ogłosił przetarg na dokończenie robót. Zakres rzeczowy obejmował kontynuację prac, które rozpoczęła firma z Radomia, m.in. ułożenie warstw wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej, dokończenie systemu odwodnienia drogi, budowę części zjazdów prowadzących przez rów, skrzyżowań, fragmentów chodnika, montaż wiat przystankowych i wykonanie oznakowania.
Zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo?Mostowych w Piotrkowie Trybunalskim, które zaproponowało cenę w wysokości 2.017.293,47 zł. Piotrkowianie przejęli plac budowy w połowie listopada. Na dokończenie inwestycji mieli miesiąc. ? Gdy zwycięska firma zadziała sprawnie, a pogoda będzie sprzyjająca, jest szansa na zakończenie inwestycji w ciągu czterech tygodni ? mówił nam dyrektor ZDP, Andrzej Reszel.
Jak się okazało, roboty ruszyły ostro z kopyta, natomiast listopadowo?grudniowa aura była dla drogowców bardzo łaskawa. Dzięki temu piotrkowianie wygrali wyścig z czasem i zakończyli przebudowę przed zimą, której na razie wcale nie widać.
Odbiór techniczny inwestycji nastąpił we wtorek, 17 grudnia ? prawie siedem miesięcy po rozpoczęciu prac przez firmę z Radomia. Na drodze w Jelni spotkali się przedstawiciele ZDP, gminy oraz wykonawcy z Piotrkowa.
Zrealizowanie zadania w 2013 roku ucieszyło nie tylko kierowców, ale również ? a może przede wszystkim ? inwestora, który nie stracił 50?procentowego dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, etapu II "Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój". Połowę kosztów opłaca więc budżet państwa, a drugą połowę finansują po równo powiat i gmina.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »