tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Stawiają na aktywizację zawodową

 
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" we współpracy z Fundacją Aktywizacja i działającym w jej ramach łódzkim oddziałem "Centrum edukacji i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych" utworzyło w Drzewicy e?Centrum

Placówka powstała dzięki projektowi "Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych", realizowanemu przez Fundację Aktywizacja oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest wzrost kompetencji społecznych i zawodowych oraz wejście na rynek pracy niepełnosprawnych mieszkańców terenów wiejskich i małomiasteczkowych.
Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ruszyła w gminie Drzewica 12 grudnia. Inauguracyjne spotkanie w siedzibie e?Centrum ? budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ? odbyło się 16 grudnia.
Kompleksowe i nieodpłatne wsparcie obejmie kilkunastoosobową grupę niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu. Jak na razie, rekrutację pomyślnie przeszło jedenaście osób z gmin Drzewica, Opoczno i Sławno.
Na uczestników projektu czekają m.in. treningi samodzielności, konsultacje doradcze, warsztaty umiejętności społecznych i zawodowych oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Przewidziano 40?godzinne warsztaty praktycznej nauki zawodu i dwutygodniowe praktyki zawodowe o charakterze bezpłatnym. Uczestnicy i ich opiekunowie wezmą udział w seminarium dotyczącym prawa i prawa pracy osób niepełnosprawnych, warsztatach prawno?psychologicznych oraz trzydniowym wyjazdowym warsztacie aktywizacji społeczno?zawodowej. Niepełnosprawni mogą również uzyskać środki finansowe na rozpoczęcie lub kontynuację nauki i odbyć trzymiesięczny płatny staż zawodowy.
Działania w ramach projektu będą realizowane przez 10 miesięcy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »