tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 W Strzyżowie i w Drzewicy...

 
W tym tygodniu odebrano dwie gminne inwestycje, zrealizowane jesieniąPoniedziałkowy odbiór placu zabaw i boiska w Strzyżowie


W poniedziałek, 16 grudnia nastąpił odbiór placu zabaw i boiska piłkarskiego w Strzyżowie. Podwójne zadanie zostało wykonane przez firmę Usługi Budowlane Wojciecha Popeckiego z Sitowej (gm. Opoczno). Koszty wyniosły 108.089,92 zł. Obiekty są zlokalizowane na granicy Werówki i Strzyżowa.
Na placu zabaw zamontowano zestaw dla dzieci, składający się m.in. z wieży z dachem i podestem, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, przeplotni linowej, wiszącego pomostu, paneli edukacyjnych, huśtawek. Pojawiły się dwie ławki z oparciem, kosz na śmieci i tablica informacyjna.
Boisko do piłki nożnej posiada plac gry o wymiarach 20x40 m. Za dwiema bramkami 5x2 m stoją piłkochwyty (długość 26 m, wysokości 6 m), które stanowią jednocześnie element ogrodzenia. Wzdłuż dłuższych boków boiska ustawiono siatką powlekaną o wysokości 2 m.
Obiekt będzie miał nawierzchnię trawiastą, przy czym trawa zostania zasiana wiosną przyszłego roku. Obowiązkiem wykonawcy będzie pielęgnacja (podlewanie i nawożenie) oraz pierwsze koszenie.
Z kolei w czwartek, 19 grudnia odebrano zaplecze socjalne, wybudowane na drzewickim orliku. W tym przypadku realizacja zadania należała do Spółdzielni Rzemieślniczej "Budowlana" z Radomia. Wartość inwestycji osiągnęła 105.956,54 zł.
Jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek stanął w północno?wschodnim narożniku orlika. Ma solidną konstrukcję ? zewnętrzne i wewnętrzne ściany są murowane. Strop nad parterem jest ocieplony warstwą wełny mineralnej, natomiast drewniany dach wielospadowy pokryto powlekaną blachą stalową. Zgodnie z projektem technicznym, wykonawca zamontował instalacje wodno?kanalizacyjną i elektryczną.
Zewnętrzne wymiary obiektu to 5,74x5,74 m przy maksymalnej wysokości w kalenicy 4,57 m. Powierzchnia zabudowy wynosi 32,95 m2, a powierzchnia użytkowa 25,12 m2.
W budynku znajdują się pomieszczenie animatora sportu, magazyn sprzętu sportowego oraz łazienki, w tym dla osób niepełnosprawnych. Całość będzie ogrzewana grzejnikami elektrycznymi.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »