tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nominacje przyznane

 
W poniedziałek, 16 grudnia w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta odbyły się rejonowe eliminacje XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Radom 2013Gimnazjalny duet Celina Babis i Julia Wrzosek otrzymał nominację do finału w Radomiu


W tym roku do drzewickich eliminacji przystąpiło 31 podmiotów: solistów, duetów, chórów, scholi i zespołów ? w sumie 132 osoby z placówek oświatowych z powiatów opoczyńskiego i przysuskiego.
Prezentacje odbywały się w sali kameralnej OKGiM. Oceniało je jury w składzie: przewodniczący Sylwester Chałubiński, członkowie Alina Szymańska i Wojciech Turek. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach ogłosiło werdykt.
W kategorii przedszkolaków wśród solistów?duetów najwyżej oceniło Agatę Siedlecką (OKGiM). Drugie miejsce przyznało Kacprowi Ciecierskiemu (SP w Bielinach). W gronie zespołów pierwsze miejsce zajęła grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Domasznie, a drugie reprezentacja Przedszkola Samorządowego w Drzewicy.
Najlepszą solistką z klas I?III okazała się Agata Gapys (SP w Domasznie). Drugie miejsce zajęły ex aequo Zuzanna Socha (SP w Bielinach) i Zosia Bomba (OKGiM), trzecie przypadło w udziale Julii Jaciubek (OKGiM). Wyróżniono Magdalenę Szpocińską (SP w Domasznie) i Marysię Jarząbek (OKGiM). Wśród grup wokalnych wygraną przyznano zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach, a drugie miejsce zespołowi ze Szkoły Filialnej w Jelni.
W gronie uczniów klas IV?VI w kategorii solistów?duetów pierwsze miejsce zajęły ex aequo Zuzanna Łucka (OKGiM) i Anna Wierzbicka (SP w Bielinach), drugie Emilia Szklarczyk (OKGiM), trzecie ex aequo Kamila Leszczyńska (SP w Domasznie) oraz duet Dagmara Kucharska i Patrycja Łukaszczyk (SP w Brzustowcu). Wyróżnienia otrzymali Mateusz Bomba (OKGiM) i Wioletta Gapys (SP w Domasznie). Wśród zespołów palmę pierwszeństwa przyznano uczennicom SP w Drzewicy.
W pierwszej kategorii grupy wiekowej powyżej 13 lat najwyżej oceniono wykonania duetu Celina Babis i Julia Wrzosek (Gimnazjum w Drzewicy) a także Martyny Myślińskiej (ZS nr 1 w Przysusze). Drugie miejsce zajęła Celina Babis solo, natomiast trzecie ex aequo Paulina Gapys i Julia Wrzosek (obie ZSP w Drzewicy). W grupie chórów na pierwsze miejsce zasłużył chór Gimnazjum w Drzewicy, na drugie chór pw. św. Mikołaja (ZSP w Drzewicy).
Biorąc pod uwagę wysoki poziom prezentacji, jury postanowiło przyznać nie trzy, a pięć nominacji do finału festiwalu. Nominacje otrzymały: w młodszej kategorii wiekowej solistki Zuzanna Łucka i Anna Wierzbicka oraz dziewczęcy zespół wokalny SP w Drzewicy, natomiast w grupie powyżej 13 lat solistka Martyna Myślińska oraz duet Celina Babis i Julia Wrzosek. Te artystki wystąpią 28 grudnia w Radomiu.
Podczas uroczystego podsumowania eliminacji wszyscy występujący otrzymali świąteczne upominki, a laureaci dyplomy i nagrody rzeczowe przygotowane przez gospodarzy. Dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski podkreślił, że tradycja staropolskiego kolędowania nie ginie, czego dowodem tak liczny udział dzieci i młodzieży. Spotkanie zakończyło się życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »