tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wystąpią w finale międzynarodowego festiwalu

 
Sukces grupy wokalnej ze Szkoły Podstawowej w DrzewicyDziewczęcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy


Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych. Ma formułę konkursu, w którym mogą brać udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno?instrumentalne, chóry ze szkół, domów kultury, parafii, stowarzyszeń, organizacji polonijnych oraz osoby niezrzeszone. Dolna granica wieku wynosi 7 lat.
Grudniowe eliminacje odbywają się w trzydziestu ośmiu ośrodkach, zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz na Ukrainie i Białorusi. W ubiegłym roku zgromadziły blisko 20 tys. uczestników, co świadczy o skali zainteresowania.
Do tegorocznej, 20. edycji festiwalu przystąpił dziewczęcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Grupę prowadzi nauczycielka muzyki, Małgorzata Malczewska.
W poniedziałek, 9 grudnia drzewiczanki uczestniczyły w eliminacjach, które przeprowadzono w Starachowicach. Na deskach sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury zaśpiewały pastorałki "Bóg ci zapłać, panie gospodarzu" i "Hej, hej, hej" oraz kolędę "A cóż to za dziecina". Swoim występem zachwyciły publiczności i ? co najważniejsze ? zdobyły uznanie jury.
Po wysłuchaniu ośmiu podmiotów wykonawczych komisja ogłosiła werdykt. Do finału festiwalu zakwalifikowała zespół z Drzewicy. Dzięki temu po Nowym Roku nasza grupa pojedzie do Będzina (woj. śląskie). Trzydniowe przesłuchania finałowe odbywać się będą od 16 do 18 stycznia w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Na najlepszych wykonawców czekają nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas koncertu galowego, zaplanowanego na 19 stycznia. Drzewiczankom życzymy, aby znalazły się w gronie laureatów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »