tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wigilia z nadzieją

 
Spotkanie wigilijne osób, których los nie oszczędzaW uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób


Stowarzyszenie „Budzimy Nadzieje” zorganizowało drugą wigilię dla osób niepełnosprawnych i ubogich z terenu całej gminy. Ta szczytna inicjatywa jest już stałym punktem kalendarza działań organizacji. Podobnie jak w ubiegłym roku odbyła się w restauracji „Zamkowa” i została przygotowana przy wsparciu finansowym UGiM.
Wspólnie z osobami, których los nie oszczędza, wigilijny wieczór spędzili zaproszeni goście, m.in. wicestarosta Jan Wieruszewski, przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska, burmistrz Janusz Reszelewski i kierowniczka Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Rosłaniec. Nie mogło zabraknąć księży z drzewickiej parafii ks. proboszcza Adama Płuciennika, ks. prałata Stanisława Madeja i ks. Damiana Czubaka.
Na wstępie prezeska stowarzyszenia Zenobia Michórska powitała przybyłych gości i w imieniu zarządu złożyła serdeczne życzenia świąteczne. Wszyscy połamali się opłatkiem, życząc sobie dużo zdrowia i lepszego jutra. Miłym akcentem było przekazanie na rzecz stowarzyszenia fotela masującego.
Jak nakazuje tradycja, na stołach dominowały typowo wigilijne potrawy, a czas wieczerzy upływał przy akompaniamencie polskich kolęd wykonywanych przez Andrzeja Regułę i Krzysztofa Kowalskiego. Na zakończenie spotkania wszystkim jego uczestnikom rozdano paczki, na których zakup organizacja pozyskała fundusze z Urzędu Wojewódzkiego w ramach pomocy społecznej.
Za naszym pośrednictwem zarząd stowarzyszenia dziękuje wszystkim wolontariuszom pracującym przy organizacji wigilii.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »