tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Świąteczne Radzice

 
W Publicznej Szkole Podstawowej w Radzicach bożonarodzeniowy nastrój zapanował już na początku grudnia. Z okazji zbliżających się świąt zorganizowano szereg przedsięwzięć kultywujących tradycje Bożego NarodzeniaKonkurs „W świątecznym nastroju”


W tym roku placówka dwukrotnie gościła Halinę Miązek, twórczynię ludową z Werówki. Pani Halina zapoznała uczniów z dawnymi zwyczajami świątecznymi oraz zaprezentowała sposób wykonywania ozdób choinkowych. W warsztatach regionalnych wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.
Dzieci mogły się pochwalić swoimi zdolnościami plastycznymi biorąc udział w międzyszkolnym konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową oraz w szkolnym konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Kolejnym przedsięwzięciem był Dzień Dobroci. Najmłodsze pociechy cieszyły się ze spotkania z mikołajem i z prezentów, natomiast starsi uczniowie wręczyli sobie wzajemnie upominki.
Wielką atrakcję stanowił konkurs recytatorski „W świątecznym nastroju” zorganizowany 10 grudnia. Młodzi artyści dali niezwykły popis umiejętności recytatorskich, za co otrzymali gromkie brawa od publiczności. Prezentacje oceniało jury w składzie: Dorota Królik, Maryla Barul, Irena Maroszczyk i Małgorzata Komar.
W kategorii klas 0–III pierwsze miejsce przyznano Julii Tomczyk, drugie Oli Oratyńskiej a trzecie Kindze Witoń. Szczególne wyróżnienia otrzymały dzieciaki z oddziału przedszkolnego: Roksana Kasicka, Patrycja Kopeć i Małgosia Wójcik. W kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce zajęła Basia Wolska, drugie Patryk Żak, natomiast trzecie Martyna Bieniek. Laureaci otrzymali dyplomy i paczki świąteczne, zaś wszyscy recytatorzy słodkie upominki.
Przed świętami odbyło się także piąte już spotkanie opłatkowo–noworoczne z udziałem emerytowanych nauczycieli, kadry szkoły, pracowników obsługi i przedstawicieli władz samorządowych. Uroczystość zainicjowana przez dyrektorkę Dorotę Królik i grono pedagogiczne została zorganizowana w piątek, 18 grudnia.
Miłym akcentem spotkania była inscenizacja jasełkowa przygotowana pod kierunkiem nauczycielek Barbary Rogulskiej i Maryli Barul. Mieszkańcy Radzic i okolic będą mogli obejrzeć spektakl podczas świąt w kościele parafialnym.
Wspólny obiad, rozmowy, wspomnienia, kolędowanie – w takiej miłej atmosferze upłynęło kilka godzin uroczystości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »