tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą dwa ronda w Drzewicy

 
Szczegóły projektu przebudowy kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 728Projekt techniczny ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Cmentarnej i Sikorskiego


Tak jak zapowiadaliśmy, szykują się duże zmiany w układzie komunikacyjnym Drzewicy i Augustowa. Zakłada je projekt techniczny rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 728 na 2,5–kilometrowym odcinku od mostu na Drzewiczce do Brzustowca. Koncepcję opracowało biuro „Usługi Inżynieryjne” Krzysztof Giedryś z Łodzi, a w sfinansowaniu prac pomógł Urząd Gminy i Miasta.
– Projekt przewiduje budowę 2,5–metrowego ciągu pieszo–rowerowego na całej długości odcinka oraz dwóch dużych rond w Drzewicy. Zewnętrzna średnica każdego z nich wyniesie 32 metry – informuje burmistrz Janusz Reszelewski.
Pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Cmentarnej i Sikorskiego, drugie przed przejazdem kolejowym – w miejscu, gdzie droga wojewódzka krzyżuje się z powiatową biegnącą w stronę kąpieliska i drogą do byłego dworca PKP.
Według projektu, jezdnia na ulicy Kolejowej zostanie poszerzona do 10 metrów. Co ważne, na środku będzie wybudowany 3,5–metrowy pas umożliwiający zjazdy do posesji bez blokowania ruchu.
W Augustowie droga też ma być szersza niż obecnie. Jej szerokości wyniesie 7 metrów. W obu miejscowościach chodnik powstanie po dwóch stronach jezdni. Na Kolejowej zostanie utworzonych kilka przejść dla pieszych i zatok autobusowych.
Termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znany. Dużo zależy od tempa realizowanego właśnie remontu drogi nr 728 na odcinku Brzustowiec – granica województwa. Nie jest więc pewne czy drogowcy wejdą na ulicę Kolejową w przyszłym roku.
Na razie Zarząd Dróg Wojewódzkich zapoznaje się z uwagami właścicieli działek położonych w ciągu drogi. Mieszkańcy zgłaszali swoje sugestie podczas spotkania zorganizowanego w UGiM.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »