tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Strażnice jako świetlice

 
W ubiegłym tygodniu gmina ogłosiła dwa przetargi: na przebudowę i rozbudowę strażnicy OSP w Domasznie oraz rozbudowę i wyposażenie strażnicy OSP w ZakościeluRys elewacji frontowej świetlicy w DomasznieGłównym celem inwestycji jest zmiana sposobu użytkowania obiektów z przeznaczeniem na świetlice wiejskie, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji remiz strażackich.
W obu przypadkach zostanie zwiększona powierzchnia i kubatura budynków. Powierzchnia użytkowa świetlicy w Domasznie wyniesie 190,79 m2 a kubatura 982,46 m3. W Zakościelu odpowiednio 203,11 m2 i 980,76 m3.
Zakres rzeczowy zadań przewiduje wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych, budowę fundamentów, ścian konstrukcyjnych, ścianek działowych i kominów, elementów konstrukcyjnych budynku, modernizację dachów, wymianę okien i drzwi, montaż wewnętrznych i zewnętrznych instalacji. Przy świetlicach pojawią się m.in. pochylnie dla osób niepełnosprawnych. W dalszej kolejności będą prowadzone roboty wykończeniowe i elewacyjne oraz prace mające na celu zagospodarowanie terenu.
W Domasznie zostanie wybudowana prawie 100?metrowa świetlica z zapleczem. W przypadku Zakościela, gdzie świetlica już istnieje, prace mają się skoncentrować na rozbudowie i modernizacji zaplecza, m.in. sanitariatów.
Obecnie gmina przyjmuje oferty przetargowe. Termin ich składania upływa 17 kwietnia, Wygrają firmy, które zaoferują najniższe ceny. Na zrealizowanie inwestycji będą mieć czas do 31 października.
Jak już pisaliśmy, projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013. Na inwestycję w Domasznie gmina pozyskała 350 tys. zł, na zadanie w Zakościelu 171 tys. zł. Faktyczna wysokość pomocy będzie wynikała z rozstrzygnięć przetargowych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »