tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Optymizm po pierwszym starcie

 
Kajakarstwo górskieGrzegorz Kiljanek jest zadowolony z formy na progu sezonuW miniony weekend Grzegorz Kiljanek z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica zainaugurował starty w sezonie olimpijskim 2012. Uczestniczył w silnie obsadzonych regatach slalomu kajakowego ICF w Markkleebergu koło Lipska.
W sobotę, 31 marca na dość wymagającym torze Kanupark i w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych rozegrano eliminacje we wszystkich konkurencjach. ?Małemu? poszło świetnie. Zajął szóste miejsce w C?1, wyraźnie pokonując Grzegorza Wójsa ? kolegę z reprezentacji i jednocześnie głównego rywala w walce o bilet na Igrzyska Olimpijskie. Był od niego lepszy o prawie 7 sekund. Do zwycięzcy eliminacji, Słowaka Aleksandra Slafkovkiego, stracił niecałe 4 sekundy.
Decydujące przejazdy odbyły się w niedzielę, 1 kwietnia. Półfinał również poszedł po myśli Kiljanka, który zanotował siódmy rezultat. Wójs był ósmy. Niestety, podczas przejazdu finałowego drzewiczanina dopadł pech. ? Odpięła mi się rękawica neoprenowa, co uniemożliwiło normalną jazdę. W efekcie przepłynąłem trasę na pół gwizdka ? relacjonował Grzesiek. Czyżby rękawica zrobiła mu psikusa na prima aprilis?
Kiljanek zajął ostatecznie dziewiąte miejsce, przy szóstym Wójsa, ale taką sytuacją zbytnio się nie zmartwił. Inauguracyjny start w sezonie oraz swoją dyspozycję ocenił pozytywnie. ? Nie jest źle. Zarówno w sobotę jak i niedzielę pływałem dobrze, tylko w finale przydarzyła się mała awaria. Pierwsze przetarcie przed nadchodzącymi zawodami uważam za udane ? podsumował.
W Niemczech wystartował także Paweł Smolarski, który jest obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, ale nadal reprezentuje LKK Drzewica. Najlepszy zawodnik ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokazał się z bardzo dobrej strony. Zajął dziewiętnaste miejsce w kanadyjkach jedynkach. Pokonał kilku starszych kolegów i był trzeci w gronie Polaków ? za Wójsem i Kiljankiem.
Wielkanoc górale spędzą w domach, jednak już tydzień później rozpoczną sezon slalomowy w Polsce. 14 i 15 kwietnia będą uczestniczyć w Krakowskich Slalomach połączonych z Grand Prix Krakowa. Regaty stanowią pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji seniorów oraz krajową kwalifikację olimpijską.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »