tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Znają przepisy ruchu drogowego

 
W środę, 28 marca w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jednym z najważniejszych celów konkursu jest poprawa warunków uczestnictwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków komunikacyjnych z ich udziałemUczestnicy i organizatorzy eliminacji gminnychInicjatywa jest skierowana do uczniów klas IV?VI szkół podstawowych oraz gimnazjów. Ma charakter wieloetapowy. W wyniku eliminacji szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny danej placówki, reprezentujące ją w gminnym etapie turnieju.
Do eliminacji w gminie Drzewica przystąpiło pięć zespołów ze szkół podstawowych w Brzustowcu, Domasznie, Drzewicy, Idzikowicach i Radzicach Dużych. Gimnazjum im. Jana Pawła II nie było reprezentowane.
Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Dotyczyły one znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, danej sytuacji w ruchu drogowym (np. skrzyżowania) oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja składzie: asp. sztab. Dariusz Sobczyk z Komendy Powiatowej Policji (przewodniczący), Andrzej Krzyżanowski ? dyrektor Zespołu Ekonomiczno?Administracyjnego Szkół, Renata Larenta, Bożena Fiderek i Robert Zaręba.
Po sprawdzeniu testów okazało się, że w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja SP w Radzicach Dużych (66 pkt). Triumfatorzy występowali w składzie: Weronika Grzybek, Kacper Barski i Szymon Nowak, opiekunka Wiesława Reruch.
Drugie miejsce z dorobkiem 52 pkt zajęli uczniowie SP w Idzikowicach: Paulina Czarnecka, Sylwia Telus i Wojciech Bogusiewicz, którymi opiekowała się Bożena Fiderek. Trzecie miejsce (50 pkt) przypadło w udziale SP w Brzustowcu. Skład zespołu: Maciej Białek, Dawid Klata, Bartłomiej Kopeć, opiekunka Renata Larenta. Na czwartej pozycji sklasyfikowano drużynę SP w Domasznie (44 pkt), na piątym SP w Drzewicy (41 pkt).
Indywidualnie wygrał Szymon Nowak ? zdobywca 24 pkt. Drugie miejsce zajęła Weronika Grzybek (21 pkt), trzecie Kacper Barski (również 21 pkt). Wszyscy są uczniami szkoły z Radzic. O tym, że Weronika była druga, zadecydowała dogrywka.
Dla zawodników z trzech pierwszych oraz najlepszej drużyny przewidziano nagrody i dyplomy. Wręczali je burmistrz Janusz Reszelewski i asp. sztab. Dariusz Sobczyk. Każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową od Lokalnej Grupy Działania ?Nad Drzewiczką?.
W eliminacjach powiatowych gminę Drzewica będzie reprezentować drużyna SP w Radzicach Dużych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »