Drzewica

Orlikowe powitanie wiosny

W sobotę, 24 marca na drzewickim orliku rozegrano I wiosenny turniej piłki nożnej dzieci. Impreza rozpoczęła cały cykl zawodów sportowych dla mieszkańców gminy i miasta

Najlepsze drużyny i organizatorzy turnieju na orliku

Turniej został zorganizowany przez animatora sportu na orliku, Karola Podogrockiego oraz Marię Smolarską ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Miał na celu popularyzację piłki nożnej i umożliwienie dzieciakom aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Był skierowany do młodych piłkarzy z roczników 1999?2001.
Do zawodów zgłosiło się siedem zespołów szkolnych i koleżeńskich. W drodze wyjątku organizatorzy dopuścili do gry ekipę spoza gminy Drzewica ? LZS Zychorzyn.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których do dalszej fazy turnieju awans uzyskiwały po dwa najlepsze teamy. Po rozgrywkach grupowych odbyły się półfinały i mecze o poszczególne miejsca.
W finale drużyna o oryginalnej nazwie Gang Dzikich Wieprzy pokonała Zychorzyn i została zwycięzcą pierwszej edycji turnieju.

Gang Dzikich Wieprzy ? LZS Zychorzyn 4:1

Klasyfikacja końcowa: 1. Gang Dzikich Wieprzy, 2. LZS Zychorzyn, 3. Undertakers, 4. The Best, 5. LKS Radzice, 6. Łebki Drzewicy, 7. Czwartaki.
Gang Dzikich Wieprzy grał w składzie: Dominika Gąsieniec, Barłomiej Nawrocki, Patryk Plewa, Marcin Worach, Dominik Klata, Michał Szymański, Piotr Czarnecki.
Co ciekawe, najwięcej bramek w turnieju zdobyła dziewczyna. Królową strzelców z dorobkiem 9 goli została Dominika Gąsieniec. Karol Szpinek strzelił 6 bramek a Robert Celej, Barłomiej Nawrocki, Kacper Kacprzak i Dominik Białek po 5.
Mecze sędziował Karol Podogrocki, któremu pomagały uczennice szkoły podstawowej, Kasia Smolarska i Iza Pomykała. Organizację wspierała Katarzyna Nawrocka.
Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, przy dopingu rodziców młodych piłkarzy i burmistrza Reszelewskiego. Miał też aspekt wychowawczy, ponieważ za brzydkie słownictwo nakładano kary minutowe. Na szczęście było ich bardzo mało.
Organizatorzy już myślą o kolejnej imprezie na orliku. W kwietniu odbędzie się połączony turniej piłki nożnej i koszykówki. Szczegóły wkrótce.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.