tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Stracą na zawsze prawo jazdy!

 

Posłowie opowiedzieli się za zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców. Sejm znowelizował w piątek kodeks karny, kodeks karny wykonawczy oraz Prawo ochrony środowiska. Za nowelizacją było 432 posłów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.
W myśl przyjętych zmian nietrzeźwy kierowca, który spowodował wypadek, którego skutkiem była czyjaś śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, może na zawsze zostać pozbawiony prawa jazdy. Jeśli sąd odstąpi od orzeczenia zakazu kierowania pojazdem, zobowiązany będzie do uzasadnienia takiej decyzji.
Wprowadzone zmiany przewidują też kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności w przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Kary takie mogą być orzekane także w przypadku, gdy kierujący pojazdem złamał orzeczony czasowy zakaz.
Dzięki zmianom w kodeksie karnym odbieranie prawa jazdy pijanym kierowcom będzie obligatoryjne. Uprawnienia do prowadzenia pojazdu będą odbierane na zawsze osobom, które ponownie zostały skazane za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Ponadto nowelizacja zaostrza kary w razie powtórnego skazania osoby za prowadzenie pojazdu po pijanemu i w takiej sytuacji przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 3 do 5.
Pijani kierowcy to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Taka sytuacja wymaga użycia zdecydowanych mechanizmów prawnych do walki z tą patologią. Wprowadzone ostatnimi czasy zaostrzenia przepisów nie przyniosły oczekiwanych skutków z uwagi na sporadyczność ich stosowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »