tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Gorąca niedziela w Opocznie…

 
W niedzielę, 10 stycznia w całej Polsce odbył się 18 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz drugi zbierano pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi

W tym roku, w opoczyńskim sztabie Orkiestry zarejestrowanych było 146 wolontariuszy. Pomimo niesprzyjającej pogody, już od rana rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Wolontariusze z kolorowymi puszkami przemierzali zaśnieżone ulice Opoczna, Drzewicy, Ogonowic, Ostrowa i Paradyża, wręczając ofiarodawcom nalepki w kształcie serca. Wkrótce wszędzie zrobiło się czerwono i gorąco.
Tegoroczny program imprezy, pomimo iż niezwykle skromny, nie zniechęcił ludzi do ofiarności. Główne atrakcje zorganizowano na targowisku miejskim. Dzięki uprzejmości Automobil Klubu z Tomaszowa Mazowieckiego chętni mieli możność, w zamian za niewielki datek na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka, sprawdzić się jako kierowcy samochodów rajdowych.
Do Orkiestry przyłączyli się także strażacy z PSP i OSP. Na targowisku można było obejrzeć samochody, które na co dzień służą do ratowania mienia i życia ludzkiego.
Niestety ze względu na niesprzyjającą aurę, niskie temperatury i duże opady śniegu, spotkanie z fanami motocykli, mające odbyć się pod MDK trzeba było odwołać.
Kulminacyjnym punktem 18 Finału było „światełko do nieba” - pokaz sztucznych ogni, który o godz. 20.00 odbył się w pobliżu MDK. Nie było na nim zbyt wielu ludzi, na co zapewne wpływ miały niekorzystne warunki atmosferyczne.
W Ostrowie niektórzy wolontariusze już po raz trzeci brali udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paulina Kupis zebrała 488,36 zł, Karolina Pązik 411,23 zł, a Marlena Ogórek 391,76 zł. Wolontariusze tryskali radością, gdy w czasie liczenia zebranych pieniędzy okazywało się, że po raz kolejny jest to najwyższa kwota zebrana podczas ich udziału w kweście WOŚP. Dziewięcioro młodych ludzi zgromadziło łącznie 2162,39 zł. Po „Światełku do nieba” zadeklarowali, że za rok znów będą uczestniczyć w Orkiestrze.
Organizator akcji w Opocznie Marek Gudowicz poinformował, iż w tym roku udało się zebrać 20 tys. zł., z czego w zaokrągleniu: 11 tys. w Opocznie, 6 tys. w Drzewicy, 2 tysiące w Ogonowicach, 700 zł w Paradyżu. Wspomniana kwota nie jest jeszcze ostateczna, gdyż cały czas trwa liczenie zebranych pieniędzy.…w Białaczowie

WOŚP gra w Białaczowie już od kilku lat. W tym roku znacznie zwiększyła jednak skalę swego działania. W budynku gimnazjum stacjonował sztab, który zajął się organizacją całej imprezy. Odpowiedzialne za jej przygotowanie były: Sylwia Wereszka, Katarzyna Łączek i Katarzyna Deperasińska.
Od wczesnych godzin rannych, 25 uczniów miejscowych szkół kwestowało w Białaczowie, Petrykozach, Żelazowicach i Gowarczowie. W hali sportowej w Białaczowie, mecze siatkarskie rozgrywały drużyny złożone z przedstawicieli: gimnazjum - Staśki, podstawówki - Adaśki oraz z mieszkańców z terenu gminy Białaczów - Orły. Po zaciętych zmaganiach odbył się pokaz układów tanecznych, przygotowany przez dziewczęta z miejscowych szkół. Niedzielną zabawę umilał zebranym miejscowy zespół muzyczny Marex.
Ważnym punktem imprezy była licytacja, w której pod młotek poszły m.in. pamiątkowe złote monety przygotowane z okazji XVIII Finału Orkiestry, książki, kalendarze, kubki, koszulki oraz torba z autografem Roberta Korzeniowskiego. Zebrany z tego tytułu dochód w wysokości 1354,10 zł, zasilił konto Orkiestry. Po zakończeniu licytacji, wszyscy obecni spróbowali po kawałku tortu, na którym widniał wizerunek ogromnego serca.
Punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy było „światełko do nieba”, tradycyjnie kończące kwestę.
Organizatorzy informują z nieukrywaną dumą, że sztab WOŚP w Białaczowie zebrał w tym roku 6458,88 zł.…i w Kunicach

W poniedziałek i wtorek odebaliśmy kilka telefonów od mieszkańców parafii w Kunicach, którzy poinformowali nas, że po zakończeniu porannej mszy, proboszcz miejscowej parafii św. Wawrzyńca powiedział, że nie życzy sobie by na jego terenie dzieci zbierały na jakąś orkiestrę. Podobnie było, zdaniem tych mieszkańców parafii, którzy dzwonili, po mszy o godz. 10.00. Nasi rozmówcy twierdzą, że odniosło to raczej odwrotny skutek i datki do puszek kwestujących dzieciaków były i zdecydowanie obfitsze, i częstsze.
Nam nie udało się skontaktować z księdzem. Jednak w rozmowie z wójtem zaprzeczył, jakoby wystąpił z podobnym oświadczeniem i miał do nas w tej sprawie zadzwonić. Telefonu nie było. Ale skoro twierdzi, że tak nie mówił, to pewnie nie mówił.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »