tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Noworoczna wizyta

 Tadeusz Warczak


Z noworoczną wizytą udała się do kardynała Stanisława Dziwisza delegacja władz samorządowych gminy Opoczno wraz z proboszczami z dekanatu opoczyńskiego.
Podczas audiencji w pałacu biskupim kardynał Stanisław Dziwisz nie krył radości, że może osobiście poznać nowych księży pracujących w Opocznie i okolicach oraz spotkać kapłanów znanych mu już z poprzednich wizyt, w tym z pobytu w Opocznie. Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski odczytał list skierowany do kardynała Stanisława Dziwisza, składając mu osobiście najserdeczniejsze życzenia noworoczne, a nowy gospodarz parafii świętego Bartłomieja w Opocznie i głowa dekanatu, ksiądz dziekan Jan Serszyński, przekazał Stanisławowi Dziwiszowi bochen wiejskiego chleba. Dodatkowym upominkiem dla księdza kardynała i współpracujących z nim duchownych był kosz domowych wędlin wyprodukowany przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciechowski z Bukowca Opoczyńskiego
W liście do metropolity krakowskiego czytamy m.in.:
Czując się szczególnie związani z Waszą Eminencją składamy najserdeczniejsze życzenia na 2010 rok. Niech Nowy Rok będzie dla Ciebie Księże Kardynale pełen łask Bożych na każdy dzień życia i duszpasterskiej pracy dla dobra Kościoła, Ojczyzny i każdego człowieka spotykanego na życiowych drogach. Życzymy dużo zdrowia, sił i wytrwałości w codziennej służbie Bogu i bliźniemu. My Opocznianie dołączamy do życzeń modlitwę za Waszą Eminencję z nadzieją na kolejne spotkanie w Opocznie.
Dziękując za tak gorące słowa i zaproszenie do gminy, której ksiądz kardynał jest honorowym obywatelem, Stanisław Dziwisz wręczył wszystkim gościom pamiątkowe albumy „Ziemio jedyna! Z Janem Pawłem II śladami historii geografii zbawienia”.
Na zakończenie wizyty ksiądz metropolita krakowski pobłogosławił wszystkich obecnych i przekazał błogosławieństwo na 2010 rok wszystkim mieszkańcom gminy Opoczno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »