tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Kiepskie prognozy

 
W powiecie opoczyńskim próbnej matury z matematyki nie zdało blisko 30% uczniów. Na 50 możliwych do uzyskania punktów średnia w powiecie wyniosła 23,33

Po 25 latach matematyka wraca na egzamin dojrzałości jako przedmiot obowiązkowy. Próbny egzamin z tego przedmiotu, przeprowadzony na początku listopada ubiegłego roku, pokazał że mają jeszcze sporo do nadrobienia.
Próbną maturę z matematyki zdawało ponad 350 tys. uczniów w kraju. Zdało ją 76%, co oznacza, że co czwarty maturzysta oblał. W powiecie opoczyńskim do próbnego egzaminu przystąpiło 797 osób. Zdawalność wyniosła 71%. Oznacza to, że na prawie 800 uczniów egzamin zdało około 560. Pozostałym nie udało się zdobyć wymaganych 30 punktów na 50 możliwych do zdobycia.
Niepokoić może nie tylko niska zdawalność egzaminu z matematyki, ale przede wszystkim osiągnięte przez tegorocznych maturzystów wyniki. Średni wynik w kraju to 23,7 punktów. To nawet nie połowa punktów, jakie można było uzyskać rozwiązując prawidłowo 34 zadania z arkusza. Średnia w województwie łódzkim była nieco wyższa i wyniosła 24,09. Maturzyści z opoczyńskiego uzyskali jednak wynik niższy zarówno od średniej w województwie, jak i od średniej krajowej - zdobyli 23,33 punktów na 50 możliwych. Tradycyjnie najlepiej wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących. Nieco niższe wyniki uzyskali uczniowie techników i liceów profilowanych. Największe zaległości mają uczniowie liceów i techników uzupełniających. Do właściwej matury pozostało jeszcze 3 i pół miesiąca. Miejmy więc nadzieję, że uczniowie nadrobią jeszcze zaległości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »