tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pracowity czas przed LGD

 
Kolejne inicjatywy Lokalnej Grupy Działania "Nad Drzewiczką"

LGD "Nad Drzewiczką" informuje, że od 6 do 21 czerwca będzie prowadzić nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie tzw. małych projektów. Chodzi o operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3., ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013. Limit dostępnych środków wynosi 38.562,01 zł.
Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać bezpośrednio w biurze LGD przy ul. Staszica 22 (budynek UGiM, pokój 37), od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
Szczegółowych informacji udziela kierowniczka biura, Monika Kalużna, tel. 48 375 67 24, e?mail: lgd@drzewica.pl lub bezpośrednio w biurze. Informacje o zasadach przygotowania i składania wniosków oraz wszelkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej www.lgd-drzewica.pl.
Przypomnijmy, że aby operacja została wybrana do dofinansowania, musi uzyskać minimum 15 pkt.
To pierwszy w 2013 roku konkurs ogłoszony przez LGD w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", ale z pewnością nie ostatni.


* * *
W piątek, 17 maja ? zaraz po podpisaniu aneksu do umowy ? prezes LGD "Nad Drzewiczką" Andrzej Krzyżanowski wystąpił z wnioskiem o podanie do publicznej wiadomości informacji o możliwości składania za pośrednictwem LGD wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, w terminie 1?15 lipca LGD ogłosi nabór. Limit dostępnych środków będzie wynosić 200.095 zł.

* * *
Na 9 czerwca LGD zaplanowała II Drzewicki Rajd Pieszy "Z kijami albo bez?". Dotychczas wszystkie inicjatywy rekreacyjne LGD odbywały się w sobotę. Tym razem ? na prośbę osób, które pracują w te dni, a chcą być uczestnikami imprez ? eskapada odbędzie się w niedzielę.
Obecnie trwają prace nad ustaleniem ostatecznego przebiegu trasy. Już wiemy, że piechurzy będą się poruszać południowo?wschodnimi obrzeżami gminy.

* * *
LGD ma także zaproszenie dla amatorów dwóch kółek. 22 czerwca przeprowadzi II Drzewicki Rajd Rowerowy. Tegoroczna edycja zbiega się z obchodami Dni Drzewicy. Z kolei w lipcu odbędzie się II Spływ Kajakowy po Drzewiczce.
O szczegółach będziemy informować.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »