tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Juniorzy LKK w kadrze Polski

 
Kajakarstwo górskie

18 i 19 maja zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Seniorów w slalomie kajakowym, rozgrywanych na torze w Krakowie?Tyńcu. Regaty zostały połączone z Międzynarodowym Pucharem Prezydenta Krakowa. Stanowiły również trzeci i czwarty etap kwalifikacji do kadry narodowej juniorów, młodzieżowców i seniorów.
W sobotę odbyły się przejazdy eliminacyjne. Podajemy klasyfikację w ramach mistrzostw Polski, uwzględniającą tylko i wyłącznie rezultaty zawodników z naszego kraju.
Z drzewickiej grupy najwyższe lokaty zanotowali czołowi kanadyjkarze. Na dwudziestu ośmiu startujących czwarty był młodzieżowiec Bartosz Łęgosz, natomiast szósty junior Paweł Smolarski. Dwaj pozostali juniorzy zajęli dalsze pozycje. Przemysław Nowak uplasował się na miejscu piętnastym, Adam Gąsiorowski na dwudziestym pierwszym.
W K?1 mężczyzn najwięcej powodów do zadowolenia miał Bartosz Dębowski, który wywalczył ósmą pozycję w gronie dwudziestu ośmiu polskich kajakarzy. Osiemnasty był Jarosław Klata. Obaj są juniorami.
W konkurencji C?2 juniorska osada Krzysztof Zych ? Wojciech Klata wykręciła siódmy czas na jedenaście dwójek kanadyjek.
Medalistów mistrzostw Polski poznaliśmy w niedzielę, która była dniem półfinałów i finałów. Nasza młodzież nie należała do faworytów i nie dostała się na podium. Dorobkiem LKK są trzy pozycje finałowe w konkurencjach indywidualnych.
Najlepszy rezultat zanotował Bartek Dębowski. W finale K?1 mężczyzn wywalczył szóstą pozycję. W C?1 mężczyzn siódmą lokatę zajął Bartek Łęgosz. Dwójka Zych ? Klata była dziewiąta.
Na półfinałach mistrzowską rywalizację zakończyli kanadyjkarze Przemysław Nowak (trzynaste miejsce), Paweł Smolarski (czternaste) i Adam Gąsiorowski (osiemnaste) oraz kajakarz Jarek Klata (dwudzieste trzecie). Ci zawodnicy wystartowali jednak w drugim przejeździe, ponieważ wymagał tego regulamin kwalifikacji do kadry narodowej. Osiągnięte rezultaty wliczono do klasyfikacji Międzynarodowego Pucharu Prezydenta Krakowa.
W ramach mistrzostw Polski rozegrano również konkurencje zespołowe. Trener Włodzimierz Dębowski wystawił do boju drużynę C?1x3 w składzie: Bartosz Łęgosz, Paweł Smolarski i Przemysław Nowak. Drzewiczanie uplasowali się na piątej pozycji.
Regaty nad Wisłą kończyły czteroetapowy cykl kwalifikacji do reprezentacji Polski na sezon 2013. Jak pisaliśmy przed tygodniem, po zawodach w Liptowskim Mikulaszu blisko awansu do kadry juniorów były cztery osady LKK. W Krakowie musiały postawić kropkę nad "i".
Rywalizacja w gronie juniorów zakończyła się dla drzewiczan pomyślnie. Zwycięzcami kwalifikacji zostali Paweł Smolarski (C?1) i Bartosz Dębowski (K?1). Drugie miejsce wywalczyła osada C?2 Zych ? Klata. Przemek Nowak był trzeci w kanadyjkach jedynkach. Dzięki temu wszyscy weszli do ścisłego składu kadry narodowej juniorów i wezmą udział w najbardziej prestiżowych regatach slalomu kajakowego. Gratulujemy!
Dodajmy, że podczas Mistrzostw Polski seniorów silną reprezentację mieli także sędziowie kajakarstwa z Drzewicy. Zawody sędziowali m.in. Krzysztof Kowalski ? szef Kolegium Sędziów Łódzkiego Okręgowego Związku Kajakowego, Agnieszka Pacierpnik oraz Józef Ramus.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »