tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Warsztatowe sukcesy

 
Sportowe i artystyczne osiągnięcia uczestników Warsztatu Terapii ZajęciowejArek Nowak z wyróżnieniem festiwalu "Tomaszowska wiosna 2013"


We wtorek, 4 maja podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w VIII otwartym indywidualnym integracyjnym turnieju w bocce (prowansalska gra, polegająca na odpowiednich rzutach specjalnymi kulami) o puchar przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Drzewicką placówkę reprezentowali Łukasz Tępiński, Arkadiusz Nowak i Michał Jędrzejczak pod opieką fizjoterapeutki Karoliny Sówki.
Nasi sportowcy rywalizowali z uczniami piotrkowskich gimnazjów i szkół podstawowych, Specjalnego Ośrodka Szkolno?Wychowawczego, młodzieżą OHP, osobami niepełnosprawnymi z Łodzi, Opoczna, Radomska, Łasku, Tomaszowa Mazowieckiego a także z miejscowymi radnymi.
Walka była zacięta i ? co ważne ? przyniosła naszym duże sukcesy. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Łukasz, który zdobył pierwsze miejsce.
Równocześnie z zawodami bocce prowadzono rozgrywki darta. Tu również drzewiczanie należeli do najlepszych. Zwyciężył Łukasz, natomiast Arkadiusz był czwarty.
Z kolei od 15 do 17 maja w Tomaszowie Mazowieckim odbywał się 46. ogólnopolski integracyjny konkurs piosenki dziecięcej "Tomaszowska wiosna 2013". Na scenie wystąpili młodzi, niepełnosprawni wykonawcy. Głównym celem konkursu jest bowiem integracja muzycznych środowisk dzieci i młodzieży o różnych sprawnościach.
Do finału zakwalifikowano 80 osób z całej Polski. W tym gronie był podopieczny drzewickiego WTZ, Arkadiusz Nowak.
Podczas festiwalu Arek wykonał dwa utwory ? "Za młodzi, za starzy" Ryszarda Rynkowskiego oraz "Takie ładne oczy" z repertuaru "Czerwonych Gitar". Akompaniował Michał Pomykała ? instruktor pracowni komputerowej. W przygotowaniu występu pomogła Ewa Bulska z pracowni muzyczno?literackiej.
Prezentacja Arka została nagrodzona gromkimi brawami. Spotkała się również z podziwem ze strony jury, czego dowodem przyznanie wyróżnienia.
? Jesteśmy dumni z naszych uczestników, których osiągnięcia przyniosły wiele radości i rozsławiły nasz warsztat. Życzymy im szczęścia i liczymy na dalsze sukcesy w życiu osobistym oraz sportowym ? podsumowała kierowniczka WTZ, Sylwia Gąsiorowska.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »