tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowości w "Staszicu"

 Uczą się linuksa


W ramach projektu ?Nowoczesna szkoła ? kluczem do sukcesów. Realizacja kursów Linux oraz zajęć dydaktyczno ? wyrównawczych? 20 uczniów Technikum Informatycznego ZSP nr 1 podjęło naukę systemu Linux SUSE.
W trakcie zajęć zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania systemu operacyjnego zarówno w wersji desktop jak i serwer. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: podstawy systemu Linux, administracja podstawowa oraz administracja zaawansowana. Po każdym module uczestnicy zdają test sprawdzający zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne. Zaliczenie testu jest równoznaczne z otrzymaniem certyfikatu wystawianego przez On?Line Education Autoryzowane Centrum Edukacyjne Novell.

* * *
Stu uczestników korzysta z zajęć wyrównaczych.
Lista uczestników w tym roku szkolnym obejmuje 100 osób z klas technikum ekonomicznego i handlowego. W ramach projektu uczniowie korzystają z zajęć dydaktyczno?wyrównawczych z przedmiotów ekonomicznych oraz matematyki, uczestniczą w pracach firmy symulacyjnej oraz odbywają praktyki w biurach rachunkowych. Otrzymali zestaw artykułów szkolnych, komplet podręczników oraz zbiory zadań. Uczestnicy projektu mają możliwość korzystania z fachowej literatury i prasy. Na zajęciach mają zapewnione obiady lub drugie śniadanie.
Uczestnicy projektu zdobywają doświadczenie zawodowe, a najlepsi wyróżniani są wartościowymi nagrodami.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (814) z dnia 15 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »