tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nie będzie komisariatu?

 
Komisariat Policji w Drzewicy, obsługujący teren gmin Drzewica i Poświętne, może zostać zlikwidowany. Takie plany ma Komenda Powiatowa PolicjiGrudzień 2007. Przed Komisariatem Policji w Drzewicy oddano do użytku radiowóz zakupiony przy wsparciu gmin Drzewica i PoświętnePodczas październikowej sesji Rady Gminy i Miasta burmistrz Janusz Reszelewski poinformował, że do UGiM wpłynęło pismo od komendanta powiatowego policji w sprawie zamiaru likwidacji Komisariatu Policji w Drzewicy i włączenia go w struktury Komendy Powiatowej Policji. Jak wiadomo, w Opocznie twa budowa nowej siedziby KPP. Po planowanych zmianach o bezpieczeństwo na terenie gminy i miasta mieliby dbać dzielnicowi.
Wśród argumentów za likwidacją komisariatu insp. Janusz Myga wymienia m.in. zbyt małą liczbę funkcjonariuszy oraz niski wskaźnik przestępczości. Ponadto pyta o opinię.
Jak wynika z pierwszych reakcji samorządowców, są oni zdecydowanie przeciwni planom powiatowych władz policji. Przyznał to burmistrz Janusz Reszelewski, którego poprosiliśmy o komentarz na gorąco.
? Nie ukrywam zaskoczenia. Drzewica jest drugim miastem w powiecie, a specyfika miejska wymaga obecności komisariatu ? powiedział. ? Wiedza operacyjna policjantów, którzy nie będą stacjonować w Drzewicy, stanie się mniejsza. A przecież teren dwóch gmin jest bardzo rozległy. I co najbardziej uciążliwe dla mieszkańców ? zgłaszanie interwencji i spraw w Opocznie to dłuższy czas oraz większe koszty.
Janusz Reszelewski dodał, że gmina od lat pomagała policji ? bezpłatnie użyczyła budynku, który przeszedł termomodernizację, współfinansowała zakup samochodu, przeznaczyła pieniądze na służby ponadnormatywne funkcjonariuszy. W planach było dofinansowanie kolejnego radiowozu i służb ponadnormatywnych.
Samorząd ma jednak nadzieję na zmianę planów Opoczna. W najbliższych dniach burmistrz wyśle komendantowi odpowiedź z argumentami za pozostawieniem komisariatu. Chce je przedstawić również podczas spotkania z insp. Januszem Mygą. Temat stanie na posiedzeniach komisji oraz najbliższej sesji Rady GiM, zwołanej być może w trybie nadzwyczajnym.
Dodajmy, że pismo z KPP wpłynęło także do Urzędu Gminy w Poświętnem. Jak nam powiedziała sekretarz gminy Anna Duraj, władze samorządowe Poświętnego są przeciwne likwidacji komisariatu. Dla położonej na peryferiach powiatu i województwa gminy brak opieki ze strony drzewickiej placówki byłby wielkim problemem. Poza tym współpraca układa się bardzo dobrze i przynosi wymierne skutki. Dlatego Poświętne popiera stanowisko Drzewicy.
O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »